Fetels: Lai F-1 paliek garlaicīga, ja tas atgriezīs Ibēru

Sebastjans Fetels, sportazinas.com
Sebastjans Fetels | AFP PHOTO / Andrej ISAKOVIC

Pirmās formulas () komandas “Ferrari” pilots preses konferencē pirms Itālijas posma komentēja traģēdiju, kas notika Otrās formulas (F-2) sacensību laikā.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas neilgi pēc “Formula-2” Beļģijas posma starta notika smaga avārija, kad franču pilota Antuāna Ibēra vadītā formula pēc sadursmes ietriecās riepu nožogojumā un ieslīdēja perpendikulāri trasei. Viņa vadītājā auto ar aptuveni 257 kilometru ātrumu ietriecās ASV pilots Huans Manuels Korreas.

Incidenta rezultātā Ibērs zaudēja dzīvību. Amerikāņu pilots ar lauztām abām kājām tika nogādāts slimnīcā un viņa stāvoklis ir stabils. Trešajam avārijā iesaistītajam pilotam Džuliāno Alezī pēc medicīniskajām pārbaudēm netika konstatētas smagas traumas.

“Daži cilvēki uzskata, ka Pirmā formula ir pārāk droša un garlaicīga,” teica Fetels. “Lai tā paliek, ja tas ļaus atgriezt Antuānu,” turpināja pilots. “Bīstamība ir autosporta sastāvdaļa, taču pēdējos gados problēma kļūst arvien aktuālāka – sākumā Žuls Bjanki (F-2 pilots, guva smagus savainojumus 2014. gadā un nomira deviņus mēnešus vēlāk, sportazinas.com), tagad Ibērs.”

Laika posmā no 2010. līdz 2013. gadam Fetels četras reizes pēc kārtas triumfēja F-1 kopvērtējumā. Savu karjeru viņš sāka BMW komandā, vēlāk pārgāja uz “Toro Rosso”, bet karjeras spilgtākos brīžus vācietis piedzīvoja būdams “Red Bull” pilots, izcīnot visus savus titulus. Kopš 2015. gada Fetels pārstāv “Ferrari”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par