FIBA “iesaldē” 3×3 basketbola rangu

Latvijas 3x3 U23 izlase, sportazinas.com
Latvijas 3x3 U23 izlase | Foto: FIBA

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) nolēmusi, ka 3×3 basketbola komandu un arī spēlētāju rangs, kas jau iepriekš tika “iesaldēts” līdz 1.aprīlim, izmaiņas nepiedzīvos līdz pat nākamā gada 1.aprīlim, paziņoja FIBA.

FIBA šādu lēmumu pieņēma galvenokārt tāpēc, lai neietekmētu kvalificēšanās procesu Tokijas Olimpiādei.

FIBA jau kopš aprīļa ir apturējusi komandu un arī spēlētāju rangu. 9.jūlijā FIBA paziņoja, ka komandām ir ļauts piedalīties oficiālos turnīros, tomēr šo ieceri īstenot nevar vēl vairākas 3×3 basketbola dalībvalstis, kuras spiestas ievērot ierobežojumus, kas noteikti sakarā ar Covid-19 izplatību.

“Iesaldējot” rangu, FIBA sniegs iespēju vairākām komandām vēlāk turpināt cīņu par iekļūšanu Pasaules tūres apritē. Savukārt vienības un spēlētāji, kas šajā laikā būs piedalījušās oficiālās sacensībās, ranga punktus iegūs pēc 1.aprīļa.

Laika posmā no nākamā gada 1.aprīļa līdz 30.septembrim visi spēlētāji rangā iegūs tos punktus, kas nopelnīti pēdējā gada laikā. Tāpat klāt nāks punkti, kas iegūti 12 mēnešu periodā pirms rangs tika “iesaldēts”.

Sākot ar nākamā gada 1.oktobri, FIBA ranga uzskaites sistēma atgriezīsies ierastajā režīmā.

3×3 Pasaules tūres sezonas pirmais posms 29.-30.augustā plānots Ungārijas pilsētā Debrecenā, bet pēc tam divi “Masters” posmi notiks Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē (5.-6. un 11.-12.septembris).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par