FIBA nosauc 2020. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru norises vietas

2020. gada Tokijas olimpiskās spēles, sportazinas.com
2020. gada Tokijas olimpiskās spēles | Foto: swimswam.com

Starptautiskās basketbola federācijas () Izpildkomiteja piektdien paziņoja 2020.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru norises vietas vīriešiem un sievietēm.

Vīriešiem olimpiskie kvalifikācijas turnīri no 2020.gada 23. līdz 28.jūnijam notiks Kanādas pilsētā Viktorijā, Horvātijas pilsētā Splitā, Lietuvas pilsētā Kauņā un Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Sievietēm kvalifikācijas sacensības no 2020.gada 6. līdz 9.februārim norisināsies Beļģijas pilsētā Ostendē, Ķīnas pilsētā Fošanā, Francijas pilsētā Buržā un Belgradā.

Lai sacensības sievietēm sarīkotu Ķīna, tai no sākuma jāpārvar FIBA pirmskvalifikācijas turnīra kārta, kas šobrīd tiek aizvadīta Jaunzēlandē. Ja Ķīnai tas neizdosies, FIBA izskatīs citas kandidatūras.

Četros kvalifikācijas turnīros vīriešiem sacentīsies 24 komandas, bet septiņas vienības jau ir nodrošinājušas vietu spēlēs pēc 2019.gada Pasaules kausa rezultātiem.

Sievietēm kvalifikācijas turnīros būs pārstāvētas 16 vienības, kuru saraksts kļūs zināms pēc pirmskvalifikācijas turnīru beigām svētdien.

Izloze abu dzimumu sacensībām notiks šā gada 27.novembrī Mīsā. Grupas tiks veidotas ģeogrāfiski sabalansētas, un pati ceremonija būs redzama tiešsaistē FIBA oficiālajā “YouTube” kanālā un FIBA “Facebook” kontā.

FIBA kā pasaules basketbola vadošā organizācija kas apvieno 213 nacionālās basketbola federācijas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par