FIBA samaksās Lietuvas grandam naudas prēmiju par aiziešanu no ULEB turnīra

27/05/2020 23:28

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) samaksās Viļņas “Rytas” klubam prēmiju 250 tūkstošu eiro apmērā par aiziešanu no ULEB Eirokausa un pievienošanos Čempionu līgas turnīram, vēsta Lietuvas basketbola žurnālists Donāts Urbons.

Pirms nedēļas kļuva zināms, ka pieckārtējā Lietuvas čempione un divkārtējā ULEB kausa uzvarētāja nākamajā sezonā spēlē FIBA rīkotajā Čempionu līgā. Savukārt tās vietu Eirokausā ieņems Panevēžas “Lietkabelis”.

Tikmēr viens no Lietuvas pazīstamākajiem basketbola žurnālistiem ziņo, ka par pievienošanos ČL “Rytas” tiks premēts ar 250 tūkstošiem eiro. Tāpat FIBA apsolījusi Viļņas klubam prēmiju arī par sasniegumiem vietējā čempionātā – 400 tūkstoši par pirmo vietu, 250 tūkstošus – par otro un 100 tūkstošus – par trešo.

Aizvadītajā sezonā “Rytas”, kuras treneru korpusā strādāja arī viens no Latvijas izlases treneriem Uvis Helmanis, pārvarēja turnīra pirmo kārtu, taču “Top16” posmā ieņēma trešo vietu četru komandu konkurencē un līdz ar to arī noslēdza cīņu par Eirokausu.

Savukārt Lietuvas čempionāts tika noslēgts brīdī, kad “Rytas”” ar 17 uzvarām 24 mačos ieņēma otro vietu. Pirmajā pozīcijā esošajai Kauņas “Žalgiris” bija 22 panākumi 24 cīņās. Pēdējo reizi “Rytas” par Lietuvas čempionu kļuva 2010. gadā. Nākamajos deviņos finālos Viļņas klubs sešas reizes cīnījās par trofeju, vienmēr piedzīvojot neveiksmi pret “Žalgiris”.