FIFA aizliegs futbolistiem, kuru klubi spēlēs Superlīgā, piedalīties Pasaules kausā

foto: AP

FIFA prezidents Džani Infantino pavēstījis, kādas sankcijas sagaida futbolistus, kuru pārstāvētie klubi spēles Superlīgā,  plāno izveidot pasaules bagātākie Eiropas klubi.

Jau ziņojām, ka pagājušajā nedēļā atkārtoti parādījās informācija, ka Eiropas bagātākie klubi nopietni plāno izveidot savu slēgtu turnīru ar 16 komandām, pametot UEFA Čempionu līgu, radot tai mizlīgus zaudējumus. Grandi nolēmuši izveidot sev finansiāli izdevīgāku turnīru, spēkojoties tikai ar pašām spēcīgākajām komandām.

Šī turnīra izveidi aiz valstu futbola federāciju un citu komandu “mugurām” elites klubi ar Minhenes “Bayern” priekšgalā esot plānojuši vairāku mēnešu garumā. Bez “Bayern” šo elites komandu vidū ir tādas komandas kā Mančestras “United”, FC “Barcelona”, Madrides “Real” un Turīnas “Juventus”. Vienību vadītāji pirmo Superlīgas sezonu plāno aizvadīt 2021.gadā.

 

Šāds turnīrs sagrautu UEFA Čempionu līgas konceptu, ko nevēlas pieļaut arī FIFA vadītājs Džani Infantino, paziņodams, ka spēlētāji, kuri spēlēs jaunizveidotajā līgā nevarēs spēlēt savu valstu sastāvos, piemēram, Pasaules kausā vai Eiropas čempionātā. “Tu vai nu esi ar mums, vai nē. Tas iekļauj visu,” lakonisks bija Infantīno.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar