FIFA draud ar sankcijām futbolistiem un klubiem, kuri plāno piedalīties Eiropas Superlīgā

21/01/2021 21:28

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) sola pieņemt stingrus mērus pret futbolistiem un klubiem, kas nolems piedalīties Eiropas Superlīgas turnīrā.

Superlīgas turnīra vārds pēdējo reizi skaļāko atpazīstamību ieguva pēc tam, kad no prezidenta amata “Barcelona” komandā atkāpās Hoseps Bartomeu. Viņš īsi pirms amata atstāšanas Spānijas medijiem atklāja, ka “Barcelona” pieņēmusi ielūgumu spēlēt Eiropas Superlīgā, kurā it kā plānojot spēlēt arī citas Eiropas vadošās komandas.

Lai arī viss, kas saistīts ar Eiropas Superlīgu, vēl ir pagalam neskaidrs, FIFA prezidents Džanni Infantino ceturtdien parakstījis paziņojumu, kurā teikts, ka nedz viņa pārstāvētā organizācija un tās biedru konfederācijas, nedz UEFA neatzīs klubus, kas nolems piedalīties turnīrā. Tikmēr spēlētājiem draud diskvalifikācija no Pasaules kausa.

“Ikviens spēlētājs vai klubs, kas nolēmis piedalīties Superlīgas turnīrā, nebūs tiesīgs piedalīties FIFA un tās biedru konfederāciju rīkotajās sacensības,” teikts FIFA paziņojumā.

Londonas laikraksts “The Times” ziņo, ka plāni par Superlīgas izveidi aizvien ir spēkā. Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka turnīru plāno dibināt 15 mūžīgie biedri (klubi)- seši no Anglijas, pa trim no Spānijas un Itālijas, divi no Vācijas, kā arī viens no Francijas.

Vēl citām piecām komandām ik gadu būtu iespēja kvalificēties turnīram. Paredzēts, ka Superlīgā komandas tiktu sadalītas divos grozos pa desmit katrā. Pamatturnīrā klubi savā starpā tiktos vienreiz, bet sezonas laikā katra komanda aizvadītu 23 spēles, paralēli spēkojoties arī nacionālajos čempionātos.

“The Times” arī vēsta, ka klubi, kas dibinājuši Superlīgu, par dalību turnīrā katrs saņemtu aptuveni 350 miljonus eiro.

Paralēli arī noris sarunas par klubu prestižākā turnīra UEFA Čempionu līgas nākotnes formātu. Šajā turnīrā izspēles formāta maiņa varētu notikt 2024.gadā.

FIFA Eiropas Superlīgas izveidi, visticamāk, arī nevēlas tāpēc, ka šis turnīrs apdraudētu FIFA Klubu Pasaules kausa norisi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…