FIFA palielina komandu skaitu nākamajā Pasaules kausā sievietēm

ASV sieviešu futbola izlase, sportazinas.com
ASV sieviešu futbola izlase | Foto: Evening Standart

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) palielinājusi komandu skaitu gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā sievietēm.

Līdz šim turnīrā piedalījās 24 dāmu komandas, taču skaits palielināts līdz 32. Tieši šāds komandu daudzums piedalīsies 2023. gada Pasaules kausā.

Pagaidām vēl nav zināms, kurā valstī notiks nākamais turnīrs, taču šobrīd aktīvi risinās process, kura ietvaros deviņas pretendentes cenšas iegūt tiesības to rīkot.

Nākamajā turnīrā 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās, nevis sešās kā iepriekš. Katrā grupā būs pa četrām valstsvienībām.

Pasaules kauss futbolā dāmām risinās kopš 1991. gada un līdz šim ir notikuši astoņi turnīri. Visveiksmīgākā komanda ar četrām uzvarām bijusi ASV, kas ir arī šī gada čempione, finālā ar 2:0 apspēlējot Nīderlandi.

Turnīri līdz šim risinājušies Ķīnā, Zviedrijā, ASV, Vācijā, Kanādā un Francijā. Pa divām reizēm sacensības notikušas ASV uz Ķīnā. Sieviešu Pasaules kausā, neskaitot četrus ASV čempiontitulus, vēl divas reizes uzvarējusi Vācija, bet pa reizei triumfējusi Norvēģija un Japāna.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par