FIFA ranga labāko desmitniekā bez izmaiņām, Latvija joprojām 139. vietā

Foto: LFF

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, saglabājusi 139.vietu.

Martā Latvijas valstsvienība aizvadīja divas pārbaudes spēles, vispirms spēlējot neizšķirti 1:1 ar Fēru salām, bet pēc tam kaunpilni zaudējot Gibraltāra izlasei, kas izcīnīja vien otro uzvaru komandas vēsturē. Pēc piedzīvotās neveiksmes Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde ārkārtas sēdē no amata atbrīvoja valstsvienības galveno treneri Aleksandru Starkovu, kura vietā stāsies soms Miksu Pātelainens.

Kopš pērnā novembra Latvijas izlase allaž rangā atradās 131. vai 132.pozīcijā, bet pirms tam septembra rangā Latvijas izlase piedzīvoja kritumu par 17 vietām un nokrita līdz rekordzemajai 148.pozīcijai, bet oktobrī atguva uzreiz 19 vietas. Pēc marta mačiem rangā par astoņām vietām atkāpās uz 139.pozīciju.

Latvijas izlase jūnija sākumā aizvadīs Baltijas kausa izcīņas spēles ar Lietuvu un Igauniju, kā arī gaidāms duelis savā laukumā ar Azerbaidžānu. Zīmīgi, ka jaunākajā rangā Latvija atrodas viszemāk no Baltijas valstīm. Šobrīd Igaunija un Lietuva rangā ir attiecīgi 93. un 133.pozīcijā, igauņiem veicot kāpumu par vienu pozīciju. Jāpiebilst, ka pirms pieciem mēnešiem Lietuva ar 149.vietu uzstādīja ne tikai savu, bet arī Baltijas valstu ranga antirekordu.

Latvijas kontā ir 217 punkti, jeb tikpat, cik pirms mēneša. Virs Latvijas rangā atrodas Angola, bet zem – Afganistāna.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā.

Aizvadītā mēneša laikā starptautiskajā kalendārā bija tikai septiņas spēles, tāpēc FIFA ranga pirmajā desmitniekā izmaiņu nav. Līderes godu astoto mēnesi pēc kārtas saglabājusi pasaules čempione Vācija, kurai seko Brazīlija. Trešā ir Beļģija, kas apsteidz Eiropas čempioni Portugāli, kā arī Argentīnu.

Tālāk seko Šveice un Francija, astoto vietu ieņem Spānija, devītā ir Čīle, bet pirmo desmitnieku noslēdz Polija.

Vislielākais kāpums, par 16 vietām uz 160.pozīciju, izdevies Kuveitai, bet vislielākais kritums, par 13 vietām uz 96.pozīciju, piemeklējis Palestīnu.

Nākamais tiks publicēts 7.jūnijā nedēļu pirms Pasaules kausa finālturnīra sākuma.

FIFA rangs

  1. Vācija
  2. Brazīlija
  3. Beļģija
  4. Portugāle
  5. Argentīna
  6. Šveice
  7. Francija
  8. Spānija
  9. Čīle
  10. Polija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par