FIFA uzsāk izmeklēšanu pret Urugvajas un Serbijas izlasēm

05/12/2022 18:33
FIFA Pasaules kauss

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) pirmdien paziņoja, ka ir sākusi disciplināru izmeklēšanu pret Serbijas Futbola asociāciju (FSS) pēc komandas sliktās uzvedības Pasaules kausa izcīņas mačā ar Šveici.

FIFA paziņoja, ka tā izskata vairākus iespējamos disciplinārā nolikuma pārkāpumus, tostarp spēlētāju un amatpersonu pārkāpumus un diskrimināciju. FIFA atsaucās uz “gadījumiem” grupu turnīra spēles laikā, neprecizējot, kādi tie bija. Piektdienas mačā Katarā, kurā Šveice pēdējā G grupas spēlē uzvarēja ar 3:2, Serbijas līdzjutējiem tika lūgts “pārtraukt lietot visus diskriminējošos saukļus un žestus”.

Paziņojumu izraisīja Šveices izlases kapteiņa Granita Džakas un Serbijas futbolistu konfrontācija. Džakas saknes rodamas Bijušajā Serbijas sastāvdaļā Kosovā, kurā lielākā daļa iedzīvotāju ir albāņu izcelsmes. FIFA jau bija sākusi izmeklēt Serbijas vienībā notiekošo, kad komanda savās ģērbtuvēs izkāra apšaubāma satura karogu pirms zaudējuma Brazīlijai. Kosovas Futbola federācija (FFK) iesniedza sūdzību FIFA pēc tam, kad fotogrāfijās bija redzama Serbijas karoga versija ar karti, kurā Kosova attēlota kā valsts daļa, ietverot arī saukli “padošanās nebūs”.

Urugvajas futbola izlases uzbrucējam Edinsonam Kavani un vairākiem viņa komandas biedriem draud Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) disciplināras sankcijas pēc dienvidamerikāņu izstāšanās no Pasaules kausa, teikts pirmdien izplatītajā FIFA paziņojumā.

Tāpat FIFA paziņoja, ka pēc Urugvajas uzvaras ar 2:0 pār Ganu pēdējā H grupas spēlē pret Kavani, Hosē Himenesu, Fernando Musleru un Djego Godīns ir uzsākta disciplinārlieta. Urugvaja, neskatoties uz uzvaru pār Ganu, izstājās no turnīra pēc Dienvidkorejas uzvaras pār Portugāli ar 2:1.

Tiesnesi Danielu Zībertu pēc mača ielenca agresīvi noskaņotu Urugvajas futbolistu grupa, kurā vairāki tiesneša lēmumi bija par sliktu urugvajiešiem, ieskaitot divus lēmumus par 11 metru soda sitienu piešķiršanu. 35 gadus vecais Kavani pēc spēles, atstājot laukumu, riebumā apgāza video atkārtojumu monitoru. Bez sodiem spēlētājiem Urugvajas futbola asociācijai (AUF) draud arī sankcijas par noteikumu pārkāpumiem, kas saistīti ar spēlētāju aizskarošu un sliktu uzvedību.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artūrs Irbe
03/02/2023 19:43

Leģendārais Irbe atklāj, kādā gadījumā viņš būtu gatavs atgriezties pie trenēšanas

Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe sarunā ar “Latvijas Radio” atklājis, kādā gadījumā viņš būtu gatavs atgriezties pie trenera darba. 2014./2015. gada sezonu Irbe pavadīja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā Bufalo…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām