Filipīniešu basketbola talants: Vēlos būt kā Porziņģis vai Embīds

Kai Soto, sportazinas.com
Kai Soto | Foto: FIBA

Filipīnu basketbola talants vietējiem medijiem atklājis, ka viņš vēlas būt kā Nacionālās basketbola asociācijas () zvaigznes Kristaps Porziņģis vai Žoels Embīds.

18 gadus vecais Soto var kļūt par pirmo filipīnieti NBA. Jāatzīmē, ka filipīniešu pase ir arī Andrajam Blačem, kuram ir deviņu sezonu pieredze NBA, tomēr viņš ir amerikānis un filipīniešu pilsonību ieguva tikai, lai varētu spēlēt šīs valsts izlasē.

Soto nesen kā pievienojās NBA fārmklubu līgas attīstības programmai. Proti, viņš kopā ar tādiem talantiem kā Džeilenu Grīnu, Aizeju Todu un Deišenu Niksu spēlēs jaunizveidotā komandā G Līgā, kas nebūs saistīta ar nevienu NBA klubu.

“Vēlos būt kā Kristaps Porziņģis vai Žoels Embīds,” atklāja Soto, kuru papildināja viņa tēvs Ervins Soto. “Saskatu viņā līdzību ar Porziņģi – auguma, ķermeņa uzbūves un kustību ziņā. Redzu, ka viņš varētu būt tāda tipa spēlētājs.”

Porziņģa augums ir 221 centimetrs, bet Soto daudz neatpaliek, jo viņa augums ir 218 centimetri.

“Es arī vēlos līdzināties Embīdam,” noteica talantīgais spēlētājs. “Viņš pagaidām ir labākais šīs paaudzes centra spēlētājs un nākamajos piecos sešos gados viņš varētu kļūt par MVP [līgas vērtīgāko spēlētāju]. Viņa prasmju kopums un basketbola IQ ir pārsteidzošs.”

Soto jau 2016. gadā, kad viņam bija 13 gadi, medijam “Inquirer” izteicās, ka Porziņģis ir viens no viņa elkiem.

NBA vēl nav izziņojusi jaunās G Līgas komandas nosaukumu un attīstības programmu, kas tajā tiks īstenota, tomēr ESPN reportieris Adrians Vodžnarovskis jau bija ieguvis zināmu informāciju.

NBA izveidotajā programmā talantīgākajiem spēlētājiem tiks maksāta vairāk nekā 500 000 dolāru stipendija un viņiem būs iespējas vienu gadu paralēli attīstīt savus talantus. Savukārt viņu pārstāvētā komanda atradīsies Dienvidkarolīnā.

ESPN ziņo, ka šajā komandā tiks pulcēti talantīgākie jaunie basketbolisti, kā arī veterāni, kuri palīdzēs jaunajiem. Šī komanda aizvadīs 10 līdz 12 G Līgas spēles, kā arī spēlēs pret nacionālajām izlasēm un NBA akadēmiju komandām visā pasaulē.

Spēles pret G Līgas komandām būšot ārpus konkurences un to rezultāti neieskaitīsies turnīra tabulā. Galvenais mērķis ir spēlētāju sagatavošana NBA, ikdienas dzīves vērtību iemācīšana un ievirze profesionālajā darbā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par