Fināls sākas ar pagarinājumu

12/03/2018 22:16

Šovakar tika aizvadīta Optibet hokeja līgas (OHL) pirmā finālspēle, kurā tikās esošie Latvijas čempioni HK “Kurbads” un “Zemgale/LLU”. Uzvaru ar rezultātu 3:2 pagarinājumā izcīnīja “Kurbads”.

Rezultāts tika atklāts pirmā perioda izskaņā, kad 19. minūtē precīzs bija Jānis Sprukts. Izlīdzinājumu viesi panāca otrās trešdaļas 17. minūtē, kad Kristaps Jākabsons vairākumā pārspēja Uldi Čalpu.

Trešā perioda 5. minūtē aizsargs Aleksandrs Galkins atkal vadībā izvirzīja “Kurbadu”, bet pēc četrām minūtēm baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks atkal atjaunoja līdzsvaru – 2:2. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, lai gan trešā perioda izskaņā un pagarinājuma sākumā “Kurbads” varēja spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Pagarinājuma 8. minūtē uzvaru laukuma saimniekiem atnesa Mārtiņš Gipters, kuram rezultatīvi asistēja Juris Upītis. Jau rīt abas komandas “Kurbads” ledus hallē aizvadīs otros spēli, bet pēc tam divi mači notiks Jelgavā.

Abu komandu ceļš līdz finālam bija ļoti atšķirīgs. ”Kurbads” pirmajā pusfināla spēlē ar 2:5 piekāpās regulārajā turnīrā par vienu punktu vairāk izcīnījušajai un otro vietu ieguvušajai ”Liepāja/Optibet” komandai, taču nākamajās četrās spēlēs svinēja četrus panākumus (5:3, 6:1, 5:3, 4:2) un sasniedza finālu jau piekto gadu pēc kārtas.

Tikmēr ”Zemgale/LLU” pamatīgi šokēja regulārās sezonas uzvarētāju ”Mogo”, ko pirmajā cīņā sagrāva ar 10:2 un otrajā mačā pieveica papildlaikā ar 3:2. Lai gan rīdzinieki viesos svinēja uzvaras abos nākamajos dueļos (3:1 un 6:4) un panāca sērijā izlīdzinājumu (2:2), jelgavnieki turpinājumā pierādīja to, ka pirmo divu spēļu rezultāti nebija nejaušība un pirmo reizi iekļuva Latvijas čempionāta finālā (4:3 un 5:2).