“Fiorentina” iesoļo Konferences līgas ceturtdaļfinālā

16/03/2023 23:19
Florences

UEFA Konferences līga

Latvijas futbola kluba RFS pretiniece UEFA Konferences līgas grupu turnīrā Florences “Fiorentina” ceturtdien astotdaļfināla atbildes mačā Turcijā izcīnīja uzvaru, kvalificējoties ceturtdaļfinālam. “Fiorentina”, kura grupā ieņēma otro vietu, ar 4:1 (1:1) uzvarēja Turcijas klubu “Sivasspor”. Divu spēļu summā Itālijas klubs svinēja panākumu ar 5:1.

Mājinieki 35.minūtē panāca izlīdzinājumu divu maču summā, vārtus gūstot Erdoganam Jesiljurtam, tomēr pēc tam bumba lidoja vien mājinieku vārtos, ar vārtu guvumu izceļoties Arturam Kabralam, Nikolam Milenkovičam un Gaetano Kastrovilli, bet trešoreiz bumbai mājinieku vārtos lidojot no mājinieku aizsarga Dimitra Guta. Cīņas beigās turki spēlēja rupji, sarkano kartīti 81.minūtē nopelnot Hakanam Arslanam.

Jau ziņots, ka trešdien no cīņas par UEFA Konferences līgas trofeju izstājās otra RFS pretiniece grupu turnīrā Stambulas “Bašakšehir”, kas divu spēļu summā ar 2:5 piekāpās Beļģijas vienībai “Gent”.

Ceturtdaļfinālu sasniedz uzvarētāja divu spēļu summā. UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas. 2022./2023.gada sezonas fināls notiks Prāgā. Šī Konferences līgas sacensībām ir otrā sezona. Pirmajā sezonā “AS Roma” finālā Tirānā ar 1:0 uzvarēja Roterdamas “Feyenoord”.

UEFA Eiropas līga

Roterdamas “Feyenoord” ceturtdien savā laukumā ar graujošu rezultātu uzvarēja Doneckas “Shakhtar” un iekļuva UEFA Eiropas līgas ceturtdaļfinālā, vietu sacensību nākamajā kārtā nodrošinot arī Mančestras “United”, Turīnas “Juventus” un “Sevilla”.

“Feyenoord” sagrāva “Shakhtar” ar 7:1 (3:0), divu maču summā svinot uzvaru ar 8:2. Pa diviem vārtiem guva Orkuns Kekdži un Usama Idrisi, pa vieniem – Santjago Tomass Himeness, Alireza Džahanbahšs un Danilu. Viesiem vienīgos vārtus, kad rezultāts jau bija 0:7, guva Kevin Kelsijs.

Mančestras “United” viesos ar 1:0 uzvarēja Seviljas “Real Betis”, vienīgos vārtus 56.minūtē gūstot Markusam Rešfordam. Divu maču summā britu klubs uzvarēja ar 5:1.

“Juventus” arī viesos uzvarēja Vācijas “Freiburg” – 2:0 (1:0), divu spēļu summā svinot panākumu ar 3:0. 28.minūtē gūtie Dušana Vlahoviča vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ, ko fiksēja VAR sistēma, bet uzvarēt palīdzēja arī Manuela Guldes 44.minūtē nopelnītais noraidījums pēc divu dzelteno kartīšu sakrāšanas. 11 metru soda sitienu 45.minūtē realizēja Vlahovičs, bet rezultāta starpību mača kompensācijas laika piektajā minūtē dubultoja Federiko Kjeza.

Vēl vienā cīņā “Sevilla” viesos piekāpās Stambulas “Fenerbahce” ar 0:1, taču divu spēļu summā iekļuva ceturtdaļfinālā, uzvarot ar 2:1. Vārtus 41.minūtē no 11 metru atzīmes guva Enners Valensija.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, bet ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona bija noslēgusies.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā. Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes “Eintracht” pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas “Rangers”.