FIS sacensībās un Latvijas čempionātā rollerslēpošanā uzvara tiek Bendikai, Kaparkalējam un Misem

19/07/2021 19:43

Pagājušajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos notikušajās FIS sacensībās un Latvijas čempionātā rollerslēpošanā abas dienas – gan “klasikā”, gan brīvajā stilā – sieviešu konkurencē uzvarēja Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika, bet vīriešiem pārāks klasiskajā stilā bija distanču slēpotājs Lauris Kaparkalējs, bet otrajā dienā brīvajā stilā viņš pirmo vietu dalīja ar Latvijas biatlona izlases dalībnieku Edgaru Misi, informē Latvijas Slēpošanas federācijas pārstāvis Ivars Bācis.

Bendika FIS sacensībās un Latvijas čempionātā rollerslēpošanā piedalījās otro gadu pēc kārtas. Šogad viņa 5,2 kilometrus garajā distancē uzvarēja abās dienās, arī klasiskajā stilā. Pēdējos divos gados pasaules čempionātā biatlonā labāko desmitniekā tikusī Bendika Priekuļos sestdien klasiskajā stilā tuvāko konkurenti apsteidza par 24 sekundēm, bet svētdien brīvajā stilā jeb slidsolī uzvara tika izcīnīta ar divas reizes lielāku pārsvaru – 49 sekundēm.

Klasiskajā stilā pagājušā gada uzvarētāja, 24 gadus vecā Kitija Auziņa, kura lielu daļu laika trenē jaunos madoniešus, šoreiz piekāpās Bendikai ar tādu pašu starpību, ar kādu pērn bija uzvarējusi. Aiz Patrīcijas Eidukas otra labākā Latvijas slēpotāja Auziņa slidsolī bija tuvu tam, lai vēlreiz finišētu otrā, taču spraigā cīņā par nepilnām trim sekundēm piekāpās pagājušajās sezonas beigās Pasaules kausa posmā biatlonā 32.vietu izcīnījušajai Sanitai Buliņai, kura pirmajā dienā “klasikā” bija trešā. Tādējādi Auziņa ar Buliņu apmainījās vietām. Tikmēr alūksnietes Sanitas dvīņu māsa Sandra Buliņa pēc “klasikā” ieņemtās sestās vietas brīvā stila distancē ierindojās ceturtajā vietā, tikai trijām sekundēm pietrūkstot līdz labāko trijniekam un sešām – līdz otrajai vietai.

Labu sniegumu demonstrēja un viena aiz otras labāko sešiniekā finišēja arī abas 2005.gadā dzimušās Cēsu pilsētas sporta skolas audzēknes Estere Volfa un Elza Bleidele, kuras pēc vecuma varēja vēl startēt S-16 grupā. “Klasikā” Volfa Sanitai Buliņai pielāpās nepilnas piecas sekundes un ieguva ceturto vietu, piektajā atstājot Bleideli, bet slidsolī, tāpat kā pērn S-16 grupā, Bleidele bija ātrāka par Volfu, abām noslēdzot pirmo sešinieku.

Vīriešiem 10,4 kilometru distancē bija pavisam pretējs scenārijs, proti, par uzvaru norisinājās ārkārtīgi līdzīga cīņa, padarot sacensības aizraujošas. “Klasikā” 18 gadus vecais Kaparkalējs otro vietu ieguvušo igauni Johannesu Alevu apsteidza tikai par 0,3 sekundēm. Savukārt otrajā dienā šogad pasaules junioru un arī pieaugušo čempionātā debitējušais madonietis bija vadībā lielāko distances daļu, bet beigās viņam pietuvojās Pasaules kausa posmos startējošais un pērn pasaules junioru čempionātā biatlonā 13.vietu ieguvušais Mise, abiem uzrādot identisku laiku un sadalot pirmo vietu. “Klasikā” Mise ieņēma septīto vietu.

Abas dienas trešo vietu ieguva Kaparkalēja vienaudzis no Siguldas Rainers Paeglis. Pagājušā gada uzvarētājs slidsolī Aleksandrs Artūrs Ļūļe, kurš pēdējā laikā darba dēļ mazāk trenējas, ieņēma piekto vietu slidsolī un ceturto vietu klasikā, bet ceturto labāko laiku svētdien brīvā stila distancē uzrādīja no orientēšanās sporta aprindām nākušais Edgars Bernāns.

Sestdien klasiskā stila distancē pusi distances vadībā bijušais Niks Saulītis beigās finišēja ar piekto rezultātu, bet brīvajā stilā uz starta neizgāja tāpat kā igaunis Alevs. Toties abas dienas piedalījās titulētais biatlonists Ilmārs Bricis, kuram labāks rezultāts ar iegūto sesto vietu sanāca 10,4 kilometros brīvajā stilā. Tikmēr sesto vietu “klasikā” ieguva 2004.gadā dzimušais madonietis Silvestrs Švauksts, kurš bija trešais V-18 grupas pārstāvju vidū tāpat kā brīvajā stilā rīdzinieks Bruno Krampe, kurš abas dienas kopējā ieskaitē bija aiz labāko sešinieka.

Pagājušajā gadā pirmajā dienā sievietēm cerības konkurentēm neatstāja Auziņa, bet otrajā dienā slidsolī pārliecinoši pirmā bija Bendika, revanšējoties par zaudējumu pirmajā dienā “klasikā”.

Vīriešiem klasiskajā solī labākais bija biatlonists Roberts Slotiņš, bet slidsolī spraigā cīņā Ļūle par trim sekundēm apsteidza Kaparkalēju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…