Fjūrijs un Usiks aizvadīs “gadsimta cīņu”, ringā dosies arī Briedis

18/05/2024 08:02
Nokopēts
Taisons Fjūrijs un Oleksandrs Usiks

Lielbritānijas boksera Taisona Fjūrija un ukraiņa Oleksandra Usika smagā svara čempionu jostu apvienošanas cīņas vakarā šodien Rijādā latvietis Mairis Briedis revanša cīņā tiksies ar austrālieti Džeiju Opetaiju, svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem cīnoties par vakanto pasaules čempiona jostu Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) versijā.

Briedis ar Opetaiju cīņu Rijādas “Kingdom Arena” sāks pusnaktī, bet stundu vēlāk paredzēta Usika un Fjūrija cīņa. Briedis savu līdz šim pēdējo cīņu aizvadīja 2022.gada jūlijā, kad Austrālijas pilsētā Goldkostā piedzīvoja zaudējumu cīņā ar Opetaiju un atvadījās no IBF čempiona jostas.

Latvietis 2020.gada septembra beigās Minhenē Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā uzvarēja kubieti Junielu Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, kā arī IBF čempiona jostu pirmajā smagajā svarā un žurnāla “The Ring” čempiona jostu. Briedis ir bijis čempions arī Pasaules Boksa organizācijas (WBO) un Pasaules Boksa padomes (WBC) versijās.

39 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā ir izcīnījis 28 uzvaras 30 cīņās, 20 reizes uzvarot ar nokautu. Pirms cīņas ar Opetaiju viņš bija cietis tikai vienu zaudējumu – WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Usiku.

28 gadus vecais Opetaija ir uzvarējis visās 24 cīņās, 19 no tām noslēdzot ar nokautu. Pēc tikšanās ar Briedi nākamās divas cīņas viņš aizvadīja pērn septembrī un decembrī, uzvarot attiecīgi Džordanu Tompsonu un Elisu Zorro. Opetaija ir pašreizējais pasaules čempions žurnāla “The Ring” versijā.

Jau ziņots, ka Fjūrija un Usika cīņai bija jānotiek 17.februārī Rijādā, taču tā tika atcelta, jo Fjūrijam treniņā tika uzsista brūce virs acs. Dienu vēlāk britu bokseris sociālajos medijos paziņoja, ka ir panākta vienošanās pārcelt cīņu uz 18.maiju, kā norises vietu saglabājot Saūda Arābijas galvaspilsētu Rijādu. Tādējādi uz maiju tika pārcelts arī Brieža un Opetaijas duelis.

Fjūrijs, kurš 35 cīņās ir svinējis 34 uzvaras un reizi cīnījies neizšķirti, ir pasaules čempions Pasaules Boksa padomes (WBC) versijā, bet Usiks, kura kontā ir 21 uzvara tikpat cīņās, ir pasaules čempions Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), žurnāla “The Ring”, kā arī mazāk prestižās Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) versijās.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām