Florbola izlase Pasaules spēlēs paliek bez medaļām

12/07/2022 20:46
Latvijas florbola izlase

Latvijas vīriešu florbola izlase otrdien piedzīvoja zaudējumu ASV pilsētā Birmingemā notiekošo Pasaules spēļu florbola turnīra spēlē par bronzas medaļām, ierindojoties ceturtajā vietā. Latvija ar 3:7 (0:1, 1:2, 2:4) piekāpās Čehijai.

18.minūtē pēc Rolanda Kovaļevska piespēles rezultātu izlīdzināja Artūrs Jurševskis (1:1). Trešā perioda trešajā minūtē gan sarkano kartīti un 2+2 minūšu noraidījumu saņēma Morics Krūmiņš, īsā laikā Latvijai saņemot vēl divus divu minūšu noraidījumus, čehiem panākot 5:1. Mainot vārtsargu pret laukuma spēlētāju, Kovaļevskis pēc Pētera Trekšes piespēles un Toms Akmeņlauks pēc Krišjāņa Tiltiņa piespēles nedaudz vairāk nekā četras minūtes līdz spēles beigām panāca 3:5, taču atlikušajā laikā čehi vēl divreiz iemeta bumbiņu tukšos Latvijas izlases vārtos.

Jau ziņots, ka apakšgrupā latvieši cīnījās neizšķirti 6:6 ar Zviedriju, ar 6:5 uzvarēja Šveici un ar 15:2 pārspēja Taizemi. Ar pieciem punktiem trīs spēlēs Latvija apakšgrupā ieņēma otro vietu aiz tikpat punktus iekrājušās Zviedrijas. Pusfinālā Latvijas izlase ar 1:5 zaudēja Somijai, kas finālā otrdien spēlēs pret Zviedriju. Turnīrā piedalās astoņas izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļuva pusfinālā.

Turnīra maču laiks ir saīsināts (3×15 minūtes), un izlasēm bija atļauts pieteikt tikai 14 spēlētājus un četrus oficiālos pārstāvjus. Pasaules spēlēs Latvija ir pārstāvēta piecos neolimpiskajos sporta veidos – florbolā, “inline” hokejā, dronu sportā, orientēšanās sportā, veikbordā un Tokijas olimpiskajās spēlēs debiju piedzīvojušajā karatē.

Pasaules spēles aizsākās 1981.gadā ASV, Kalifornijas štata Santaklaras pilsētā. Tās organizē Starptautiskā Pasaules spēļu asociācija (IWGA), kas apvieno 39 starptautiskās sporta federācijas. 2022.gada spēlēs piedalās apmēram 3600 pasaules klases sportistu no vairāk nekā 100 valstīm. Viņi 41 sporta veidā sacenšas par 223 medaļu komplektiem. Sākot ar 2025.gadu, kopējais dalībnieku skaits tiks palielināts līdz 5000. Pasaules spēlēs galvenokārt iekļauti sporta veidi un disciplīnas, kas nav olimpiskajās spēlēs, un tās notiek reizi četros gados.