Florbola izlases treneris: Vieglākā ceļa meklētājiem un “liekēžiem” vietas komandā nebūs

17/03/2023 18:55
Nokopēts
Heiki Lūkonens

Aizvadītā gada novembrī Latvijas Florbola savienības (LFS) valde par jauno vīriešu florbola izlases galveno treneri apstiprināja Heiki Lūkonenu, ar kuru tika noslēgts līgums uz četriem gadiem jeb diviem pasaules čempionāta cikliem. Sarunā ar LFS preses dienestu speciālists atskatījās uz paveikto darbu pirmajos mēnešos.

“Līdz šim es esmu strādājis trīs galvenajos virzienos. Pirmais – kur mēs atrodamies šobrīd, kāda ir mūsu reālā situācija? Ja mēs vēlamies mainīt nākotni, mums ir jāizprot pagātne. Esmu veicis dziļu pēdējo trīs pasaules čempionātu (Šveice 2022, Somija 2021 un Čehija 2018) video un statistikas analīzi. Ir sākušas iezīmēties mūsu stipro pušu aprises un galvenie attīstības mērķi. Otrais – ir sākta 2024. gada pasaules čempionāta kampaņas vadlīniju un pamatu plānošana. LFS atbalsts šajā procesā ir bijis augstākajā līmeni. Trešais – veicu novērošanu un attiecību veidošanu ar potenciālajiem valstsvienības spēlētājiem, klātienē piedalījos Latvijas vīriešu U19 izlases nometnē Somijā, aprīlī būšu klāt pasaules junioru čempionātā Dānijā, kā arī esmu ticies un kontaktējies ar vairākiem izlases kandidātiem,” atklāj Lūkonens.

“Esmu vērojis potenciālos izlases kandidātus klātienē un video tiešraidēs. U19 nometnes laikā man bija iespēja klātienē redzēt dažus potenciālos jaunos spēlētājus. Esmu ticies ar vairākiem latviešu spēlētājiem, kuri ikdienā pārstāv Somijas klubus. Ar tiešraižu palīdzību sekoju arī citās Eiropas valstu nacionālajās līgās spēlējošajiem latviešu florbolistiem. Tiešraidēs ļoti rūpīgi sekoju līdzi Latvijas čempionāta virslīgas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināliem. Abas pusfināla sērijas apmeklēšu klātienē. Protams, došos arī uz florbola Superfinālu, tur jābūt katram Latvijas florbola entuziastam,” uzsver soms.

“Esmu izveidojis sarakstu ar sešdesmit Latvijas labākajiem florbolistiem, kurā ir seši vārtsargi un 54 laukuma spēlētāji. Šo sarakstu es atjauninu katru nedēļu. Vēlākais 15. maijā (pēc U19 pasaules čempionāta), aptuveni mēnesi pirms izlases nometnes Liepājā (15. – 18. jūnijs) publicēsim uzaicināto kandidātu sastāvu. Pārējie no 60 spēlētāju saraksta paliks apritē kā rezervisti savainojumu vai citu problēmu gadījumā. 2023. gada vasarā mums būs divas treniņnometnes Liepājā (četras dienas jūnijā un jūlijā). Septembrī būsim lepni un priviliģēti savā laukumā pārstāvēt Latviju nacionālo izlašu turnīrā ar vadošu florbola lielvalstu dalību. Vasaras nometnēs organizēsim fiziskās sagatavotības testus, ievāksim datus un iedziļināsimies mūsu spēles sistēmas (playbook) niansēs. Mērķis ir Latvijas pelēko pārvērst ugunīgi sarkanā,” saka treneris.

“Katrs indivīds ir svarīgs. Katrs indivīds rada atšķirību. Vieglākā ceļa meklētājiem un “liekēžiem” vietas nebūs. Ja mēs vēlamies kļūt par pasaules čempioniem, mums katru dienu ir jāstrādā kā pasaules čempioniem. Mans uzdevums ir atrast atlētus, kuri ir gatavi pilnībā ieguldīties un apņemties kļūt par savu labāko iespējamo versiju florbola laukumā. Ir mazliet vieglāk gūt panākumus un uzvarēt spēles, ja tavā rīcībā ir individuāli labākie spēlētāji, bet dienas beigās uzvar labākā komanda. Katra komanda saņem to, ko ir pelnījusi. Ir pienācis laiks iet “uz visu banku” par Latvijas ugunīgo sarkano!,” noslēdz florbola izlases stūrmanis.

TOP notikumi
1
X
2
4.75
4.33
1.65
5
4.4
1.6
4.33
4.2
1.7
3.2
3.75
2.1
5.25
3.75
1.66
3.7
3.3
2.05
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām