04/09/2020 13:25
Oskars Lindbloms

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Filadelfijas “Flyers” uzbrucējs Oskars Lindbloms atgriezies laukumā pēc cīņas ar smagu slimību.

2019.gada decembrī “Flyers” komanda oficiāli paziņoja, ka Lindblomam konstatēta smaga saslimšana ar retu kaulu vēža paveidu – Jūinga sarkomu. Hokejists pērnā gada decembrī uzsāka intensīvu ārstēšanos.

24 gadus vecajam uzbrucējam nācās izlaist sezonu un palikt Filadelfijā, lai saņemtu ķīmijterapiju. Viņa ārstēšanās periods pilnībā noslēdzās 2020.gada jūlijā, ar saviļņojošām emocijām un uzvarētu slimību.

Intervijā ar ESPN uzbrucējs atklāja, ka bija apņēmības pilns visu ķīmijterapijas periodu: “Es zināju, ka vienu dienu atkal spēlēšu, tikai nezināju, kad.”

“Šodien bija tā diena, un man bija paveicies būt tur, ar šiem puišiem,” pēc “Flyers” un “Islanders” sērijas sestās spēles atzina Lindbloms.

Jau iepriekš tika ziņots, ka pagarinājumā “Flyers” komanda svinēja uzvaru ar 5:4, kas ļāva pagarināt sēriju ar “Islanders” vienību līdz izšķirošajai – septītajai spēlei. Pēc ilgā pārtraukuma, Lindbloms atgriezās laukumā un uz ledus pavadīja gandrīz 18 minūtes.

“Flyers” kapteinis Klods Žirū intervijā ESPN neslēpa lepnumu, ka Lindbloms ir atgriezies laukumā: “Šim “mazulim” ir tik daudz drosmes! Viņš nav spēlējis ilgu laiku. Tā bija gara cīņa. Un šī puiša sirds – jums pašiem jāredz, lai saprastu.”

Galvenais treneris Alans Viņjo atzina, ka medicīnas personāls un trenera asistenti vērojuši Lindbloma veselības stāvokli, kamēr komanda aizvada cīņas “burbulī”.

Komandas vadība jau ir izrādījusi ticību zviedru uzbrucēja spēkiem, tāpēc pagarinājuši ar viņu līgumu uz trīs gadiem par 9 miljoniem ASV dolāru.

“Nezinu, vai vārdos var aprakstīt, cik lepni mēs esam, cik ļoti daudz viņš (Lindbloms) nozīmē mūsu organizācijai un komandai,” pēc spēles intervijā ESPN uzsvēra “Flyers” vārtsargs Kārters Hārts.