Fogelis: Mērķis ir izveidot vienu un vienojušo sporta pārvaldības organizāciju,

16/05/2022 12:53
Einars Fogelis

Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātā sporta jumtorganizāciju konsolidācija iespējama, tikai balstoties uz pieciem olimpiskajiem riņķiem, tai skaitā sporta nozari vienojošās organizācijas vispiemērotākais nosaukums būtu Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), uzskata Latvijas Sporta federāciju padome valdes priekšsēdētājs Einārs Fogelis.

Lai gan Latvijas Sporta federāciju padome patlaban apvieno visas Latvijas atzītas sporta federācijas, kā arī tās darbība ir atrunāta Sporta likumā, sporta jomas cilvēki, tai skaitā pārstāvot olimpisko un neolimpisko sporta veidu federācijas, izprotot, cik nozīmīga ir olimpiskā kustība, sporta pārvaldība saskaņā ar olimpisko hartu un novērtējot LOK līdzšinējo ieguldījumu Latvijas sporta attīstībā, paziņojumā presei norādījis Fogelis.

Konsolidācijas ieguvumi būtu visiem, taču katram no iesaistītajiem jārēķinās arī apgrūtinājumiem konsolidācijas procesā. Latvijas Sporta federāciju padome ir gatava atteikties no sava zīmola un identitātes, no savas organizācijas. Savukārt LOK būtu jāveic pārmaiņas, tai skaitā iesaistot darbībā visas atzītās sporta federācijas un reorganizējot līdzšinējo pārvaldes struktūru atbilstoši jaunajiem apstākļiem, uzsvēris Fogelis. “Esmu dzirdējis pārmetumus un bažas, ka esot plāns likvidēt LOK. Es par to neko neesmu dzirdējis. Gluži pretēji, doma ir stiprināt Latvijas sporta pārvaldību un vienlaicīgi arī LOK, tai kļūstot par vienojošo partneri sporta pārvaldībā. Tā ir iespēja, kura ir jāizmanto,” uzsvēris Fogelis.

Fogelis atgādināja, ka diskusija par sporta pārvaldības konsolidāciju sākta jau 2019.gadā, domājot par optimizāciju sporta finansēšanas modelī. “To izprot ikviens sporta nozares cilvēks, ka Latvijas sporta pārvaldība šobrīd ir sadrumstalota un pat sašķelta. Mērķis ir izveidot vienu un vienojušo sporta pārvaldības organizāciju, kas būtu partneris gan sporta federācijām, gan arī valsts un pašvaldību organizācijām, sabiedrībai un medijiem,” uzskata Fogelis.

Mērķis, rūpējoties par Latvijas atzīto sporta federāciju kopīgajām interesēm, ir nodrošināt, ka arī turpmāk federāciju vadītāji būs tie, kas kopīgi pārvaldīs sporta nozari un tās attīstību Latvijā. “Diemžēl, tā ir politikas aksioma, kas vienādi attiecināma uz daudzām nozarēm, ka ja paši nespēj nodrošināt ka valsts ir spiesta pilnībā pārņemt kontroli par tām nozarēm, kuras pašas nespēj nodrošināt pašregulāciju un paškontroli.. Es esmu pārlecināts, ka Latvijas sporta nozare ir tik vieda, lai arī turpmāk pati nodrošinātu sporta nozares autonomu pašpārvaldi,” uzskata Fogelis.

Latvijas Sporta federāciju padomes valdes sēdē, kas notika 11.maijā, tika pārrunāta 6.maijā tiešsaistes formātā notikusī diskusija ar Latvijas atzīto sporta federāciju pārstāvjiem. Nākamā Latvijas Sporta federāciju padome diskusija ar Latvijas atzīto sporta federāciju pārstāvjiem notiks maijā beigās, jau pēc tam, kad būs notikusi iepriekš ieplānotā sanāksme Izglītības un zinātnes ministrijā, kurā tiks prezentēts arī Latvijas Sporta federāciju padomes redzējums.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Miks Indrašis
29/06/2022 18:12

Indrašis bez sirdsapziņas pārmetumiem savu karjeru turpinās Krievijas komandā

Latviešu hokejists Miks Indrašis savu karjeru turpinās Krievijas komandā Maskavas “Spartak”, paziņojusi vienība. Līgums ar latvieti ticis noslēgts uz vienu sezonu. ⚡️ Хоккейный клуб «Спартак» Москва заключил контракт на один…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām