Fols par iespaidīgo “Celtics” līdzjutēju atbalstu: Jutos kā sapnī

07/10/2019 10:56

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” centra spēlētājs Tako Fols pēc sava pirmā iznāciena komandas sastāvā pārbaudes mačā juties kā sapnī.

Jau ziņots, ka 231 centimetru garais senegālietis naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika izgāja “Celtics” sastāvā pirmssezonas pārbaudes mačā pret Šarlotas “Hornets”. Šajā duelī “Celtics” uzvarēja ar 107:106, bet Tako sev atvēlētajās septiņās minūtēs un 54 sekundēs atzīmējās ar pieciem punktiem, trijām atlēkušajām bumbām un diviem blokiem.

“Celtics” līdzjutēji pēc katras Fola darbības pamatīgi uzgavilēja. “Vai man bija spiediens? Ja godīgi, jutos kā sapnī,” pēc mača izteicās Fols. “Svarīgākais bija doties laukumā un demonstrēt labāko sniegumu. Šobrīd ir sajūta, ka es paveicu savu darbu – izpildīju uzdevumus aizsardzībā un paveicu to, ko treneris Breds Stīvenss lika darīt uzbrukumā. Galvenais bija saglabāt pacietību un izpildīt treneru uzdevumus. Mēģināju neizdarīt kaut ko lieku. Kad ir šāds adrenalīna pieplūdums, dažkārt gribas izdarīt kaut ko vairāk, tomēr visu spēli biju koncentrējies saviem uzdevumiem.”

23 gadus vecais Fols bija pieteicies šīs vasaras NBA draftā, taču neviena no komandām viņu tā arī neizvēlējās. Viņš pievienojās “Celtics” rindām NBA Vasaras līgas ietvaros, kad iekrāja solīdu statistiku – vidēji spēlē gūti 7,2 punkti, metienus no spēles realizējot ar 77% precizitāti, izcīnītas četras atlēkušās bumbas un bloķēti 1,4 pretinieku metieni. Jāpiezīmē, ka senegālietis to paveica vidēji laukumā pavadot vien 12,6 minūtes.

Aizvadītajā sezonā Fols absolvēja Centrālfloridas universitāti, NCAA čempionātā piedaloties 33 mačos, kur vidēji nepilnās 25 minūtēs izcēlās ar 11,1 gūtu punktu un 7,6 atlēkušajām bumbām. Tāpat viņa kontā arī bloķēti 2,6 metieni.

Fols ir visu laiku dalīti garākais spēlētājs NBA. Iepriekš līgā spēlējuši sudānietis Manute Bols (231 cm), kura dēls Bols Bols nākamsezon, visticamāk, debitēs NBA, kā arī rumānietis George Murešans (231 cm).