Francija centīsies atkal pārsteigt Kanādu, Somija – revanšēties Dānijai

Somijas hokeja izlase, Sportazinas.com
EPA

Slovākijā notiekošajā 2019. gada pasaules čempionātā šodien tiks aizvadītas vēl četras spēles. Turnīra septītajā dienā Kanāda tiksies ar Franciju, pēdējo divu gadu čempione Zviedrija aizvadīs cīņu pret Austriju, Somija mērosies spēkiem pret Dāniju, bet Latvija centīsies pirmo reizi pieveikt Čehiju.

PČ hokejā, Čehija - Latvija
16.05.2019.
1
1.30
X
6.55
2
8.35

Dienas A grupas pirmajā spēlē uz ceturto vietu apakšgrupā noslīdējusī Kanādas izlase pulksten 17:15 tiksies ar pirmspēdējā pozīcijā esošo Francijas valstsvienību (tiešraide ”360 TV” kanālā). Kanādieši čempionāta ievadā negaidīti ar 1:3 piekāpās somiem, taču nākamajās divās spēlēs ir izcīnījuši sešus punktus – 8:0 pār Lielbritāniju un 6:5 pār mājinieci Slovākiju. Pēdējā mačā pret slovākiem gan kanādiešiem neklājās viegli – viņi divas reizes nonāca iedzinējos ar divu vārtu starpību, tomēr abās reizēs atspēlējās un 1,8 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva laimīgu uzvaru. Tikmēr francūži visās trīs aizvadītajās cīņās ir piedzīvojuši zaudējumus – 4:5 bullīšos pret Dāniju, 1:7 pret ASV un 1:4 pret grupas līderi Vāciju. Tas gan vēl nebūt nenozīmē, ka Kanādas izlasei gaidāms ļoti viegls – trīs no pēdējām četrām abu izlašu savstarpējām spēlēm pasaules čempionātos ir beigušās tikai ar vienu vārtu starpību. Turklāt 2014. gadā Minskā francūži pieveica kanādiešus pēcspēles metienu sērijā ar 3:2.

B grupas šodienas pirmajā mačā pēdējo divu gadu pasaules čempione Zviedrija mērosies spēkiem ar Austrijas hokejistiem (tiešraide ”360 TV Hokejs” kanālā). Lai gan zviedri pirmajā pasaules čempionāta spēlē ar 2:5 zaudēja Latvijas izlases nākamajai pretiniecei Čehijai, nākamajās divās cīņās viņi ir svinējuši ļoti pārliecinošus panākumus – 8:0 pār Itāliju un 9:1 pār Norvēģiju. Savukārt austrieši piedzīvojuši trīs zaudējumus pamatlaikā un nav izcīnījuši vēl nevienu punktu – 2:5 pret Latviju, 0:5 pret grupas līderi Krieviju un 0:4 pret grupas otro spēcīgāko komandu Šveici. Zviedrija pret Austriju spēlēs jau otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas – pirms gada zviedri neatstāja pretiniekiem nekādus variantus un izcīnīja sauso uzvaru ar 7:0.

B grupas otrajā spēlē Latvijas valstsvienība pulksten 21:15 centīsies izcīnīt pirmo uzvaru pasaules čempionātos pār Čehijas izlasi (tiešraide LTV7 kanālā), bet paralēli šim mačam A grupā pulksten 21:15 uz trešo vietu noslīdējusī Somija tiksies ar Dānijas hokejistiem (tiešraide ”360 TV” kanālā). Pēc uzvaras pār Kanādu (3:1) somi nākamajā spēlē ar 4:2 pieveica mājinieci Slovākiju, taču trešajā mačā papildlaikā piekāpās ASV (2:3) un ieguva tikai punktu. Tikmēr dāņi pēc izcīnītā panākuma pēcspēles metienos pār Franciju (5:4) piedzīvoja zaudējumu pret grupas līderi Vāciju, bet nākamajā cīņā guva deviņus vārtus un pārliecinoši tika galā ar Lielbritāniju – 9:0. Arī Somija pret Dāniju mērosies spēkiem otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas – iepriekšējā pavasarī dāņi pieveica somus ar 3:2. Somi noteikti ir apņēmības pilni revanšēties par šo zaudējumu un centīsies pierādīt, ka tā bija tikai nejaušība.

A grupas vadībā ar četrās spēlēs maksimāli iegūtajiem 12 punktiem šobrīd ir izvirzījusies Vācija, otro vietu ar tikpat mačos iegūtiem astoņiem punktiem ieņem ASV, bet trešajā un ceturtā pozīcijā attiecīgi ar septiņiem un sešiem punktiem šobrīd atrodas par vienu spēli mazāk aizvadījušās Somija un Kanāda. Tikmēr piecus punktus ir izcīnījusi Dānija, trīs punktus ieguvusi mājiniece Slovākija, pie viena punkta tikusi Francija, bet nevienu punktu nav izcīnījusi Lielbritānija.

Savukārt B grupas vadībā ar četrās spēlēs izcīnītiem visiem 12 punktiem ir izvirzījušās Krievija un Šveice, kurām ar sešiem punktiem seko par vienu maču mazāk nospēlējušās Zviedrija, Čehija un Latvija. Savukārt Austrija, Norvēģija un Itālija vēl nav izcīnījušas nevienu punktu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par