Francija jau pirmajā turnīra mačā šokē ASV zvaigznes

25/07/2021 17:04
Bems Adebajo, Rūdijs Gobērs, Gešo Jabusele un Damians Lilards

Tokijas olimpisko spēļu basketbola turnīrs sācies ar negaidītu ASV izlases zaudējumu. Amerikāņi dienas ceturtajā mačā A grupas ietvaros ar rezultātu 76:83 piekāpās Francijai.

Francijas valstsvienībā dominējošu sniegumu demonstrēja Evans Furnjē, kurš guva 28 punktus. Tikmēr 14 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Rūdijam Gobēram, bet 13 punktus pievienoja Nando De Kolo. Tikmēr ASV izlasei 18 punkti un septiņas atlēkušās bumas Drū Holidejam, 12 punktus un 10 bumbas zem groziem pievienoja Bems Adebajo, bet 11 un 10 punkti attiecīgi Damiana Lilarda un Kevina Duranta kontā.

Spēles izskaņā amerikāņiem bija lieliska iespēja iegūt vadību vai izraut neizšķirtu kad rezultāts bija , taču pievīla metienu precizitāte. Pēdējā minūtē 19 sekunžu ietvaros divus trīspunktu metienus nerealizēja Durants un to pašu izdarīja arī Holidejs, bet Zeks Lavīns un Adebajo nerealizēja divpunktu iespējas. Katastrofālā metienu precizitāte izskaņā palīdzēja Francijai palielināt pārsvaru un gūt uzvaru spēlē.

Šodien tika aizvdītas vēl trīs spēles. Čehija ar 84:78 pārspēja Irānu, Itālija ar 92:82 tika galā ar Vāciju, bet Austrālija ar 84:67 uzvarēja Nigēriju.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām. Pēdējo trīs olimpisko spēļu čempioni ir ASV basketbolisti.