Francijā nākamgad netiks aizvadīta kausa izcīņa futbolā

Stade Rennais, sportazinas.com
Stade Rennais futbolisti | Foto: Reuters

Francijas Futbola līga (LFP) trešdien paziņoja, ka tā nolēmusi turpmāk sacensību kalendārā neiekļaut čempionāta kausa izcīņu.

Francijas čempionāta kauss tiek izspēlēts jau kopš 1994.gada. Tajā piedalās visas komandas no abām valsts spēcīgākajām līgām, kā arī dažas pēc spēka trešās līgas vienības.

Kausa uzvarētāji ieguva automātiskas tiesības startēt UEFA Eiropas līgas pamatturnīra otrajā kārtā. Tomēr līdz ar kausa atcelšanu, šī balva nu jau nonāks Francijas čempionu rīcībā.

“Šāds lēmums ļauj mums saīsināt sezonas kalendāru, dodot spēlētājiem vairāk laika atpūtai. Tāpat, sākot ar 2020./21.gada sezonu, Francijas klubiem būs vēl viena vieta Eiropas līgā,” teikts LFP paziņojumā. “Izvērtējot tirgu, LFP aizvien ir tiesības atjaunot kausa izcīņu vēlākos datumos.”

“Strasbourg” komanda ir pašreizējie čempioni, bet titulētā Parīzes “Saint-Germain” (PSG) šo kausu izcīnījusi astoņas reizes, kas ir absolūts rekords.

Līdz ar šo lēmumu, Anglijas čempionāts palicis par vienīgo turnīru, kurā no vadošajām piecām Eiropas līgām, nākamsezon aizvien tiks aizvadītas čempionāta kausa spēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par