Francija tikai otrajā puslaikā salauž Islandi un citi “EuroBasket 2017” rezultāti (+VIDEO)

03/09/2017 17:34
Francijas basketbola izlase, Sportazinas.com

Par vienu no turnīra favorītēm uzskatītā Francijas basketbola izlase svētdien Helsinkos A apakšgrupas spēlē otrajā puslaikā salauza Islandes pretestību, beigās tiekot pie pārliecinoša panākuma.

Francija svinēja panākumu ar rezultātu 115:79 (29:25, 20:17, 37:14, 29:23), tiekot pie otrā panākuma trīs mačos, kamēr Islandei šī bja jau trešā neveiksme.

Uzvarētājiem 16 punktus sameta Nando de Kolo, bet pa 14 punktiem pievienoja Kevins Serafins un Edvins Džeksons.

Tikmēr Islandei ar 23 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Jons Arnors Stefansons.

Pēc puslaika Francija bija vadībā ar 49:42, taču trešajā ceturtdaļā uzvarēja ar 37:14, līdz ar to mača izskaņa kļuva par formalitāti.

Jau vēstīts, ka turnīru Francija sāka ar negaidītu zaudējumu pagarinājumā mājiniecei Somijai (84:86), bet pēc tam otrajā kārtā sestdien ar 95:87 uzvarēja Grieķiju.

Vēl šajā apakšgrupā plkst.16.30 zaudējuma rūgtumu neizjutusī Slovēnija tiksies ar Grieķiju, maču tiešraidē translējot kanālam “Viasat Sport Baltic”, bet plkst.20 mājiniece Somija spēkosies ar Poliju.

A apakšgrupā pa divām uzvarām ir Slovēnijai un Francijai, kas gan aizvadījusi jau trīs mačus, bet pa vienam panākumam ir Polijai, Grieķijai un Somijai, bet Islande zaudējusi visās trīs spēlēs.

Tikmēr B apakšgrupā plkst.15.45 Gruzija spēkosies ar Ukrainu, plkst.18.30 Lietuva duelēsies ar Itāliju, bet plkst.21.30 mājiniece Izraēla pārbaudīs spēkus pret Vāciju. Apakšgrupas divas noslēdzošās spēles varēs vērto kanālā “Viasat Sport Baltic”.

B apakšgrupā pa divām uzvarām divās spēlēs ir Vācijas un Itālijas basketbolistiem, pa vienam panākumam guvušas Gruzija un Lietuva, bet bez uzvarām cīnās Ukraina un Izraēla.

Savukārt C un D apakšgrupas komandām svētdien būs brīvdiena.

Kā vēstīts, D apakšgrupas pirmajā spēlē Latvija piektdien Stambulā ar 82:92 piekāpās Serbijai, bet sestdien ar 92:64 sagrāva Beļģiju.

D apakšgrupā divas uzvaras divās spēlēs ir Krievijai, bet Serbijai, Latvijai, Beļģijai un Turcijai ir pa vienam panākumam, kamēr Lielbritānija pirmajās divās cīņās cieta zaudējumus.

Tikmēr C apakšgrupā, kur mači tiek aizvadīti Rumānijas pilsētā Klužā-Napokā, Spānijai un Horvātijai ir pa divām uzvarām divās spēlēs, pa vienam panākumam ir Melnkalnei un Čehijai, kamēr Rumānija un Ungārija piekāpušās abos aizvadītajos mačos.

Šī ir otrā reize, kad Eiropas čempionāta finālturnīrā vīriem priekšsacīkšu spēles tiek aizvadītas četrās dažādās valstīs. Pirms četriem gadiem turnīru uzņēma Rīga, Berlīne, Zagreba, kā arī Francijas pilsētas Monpeljē un Lille, kur tieši notika izšķirošie turnīra mači.

Zīmīgi, ka Izraēlā un Rumānijā Eiropas čempionāta finālturnīra spēles tiek aizvadītas pirmo reizi šī turnīra vēsturē, kamēr Somijā medaļas tika dalītas tālajā 1967.gadā, bet Turcijā Vecā kontinenta labākās vienības spēkiem mērojās arī 1959. un 2001.gadā.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim.