Francija un Dānija uzvar pretiniekus bullīšu sērijās (VIDEO)

09/05/2017 23:33

Dānijas un Francijas hokeja valstsvienības otrdien pasaules čempionāta spēlēs izcīnīja panākumus pēcspēles metienu sērijās, noslēdzot sacensību trešā apļa izspēli.

Dānijas izlase Ķelnē ar 4:3 (1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 1:0) pārspēja Slovākiju, kamēr viena no turnīra saimniecēm Francija savā laukumā Parīzē ar 4:3 (1:0, 0:2, 2:1, 0:0, 1:0) bija pārāka pār Šveici.

Spēlē Ķelnē Dānija iemeta pirmos trīs vārtus, izceļoties Niklasam Hardam, Patrikam Ruselam un Mortenam Poulsenam, kurš turklāt bija precīzs vien trīs sekundes pirms otrās trešdaļas beigām. Slovākija atspēlēšanos veica noslēdzošajā trešdaļā, kad desmit ar pusi minūšu laikā pa reizei precīzi bija Martins Gernāts, Mārio Bližņāks un Mihels Miklīks.

Līdz ar to uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienu sērijā, kur vienīgo reizi izcēlās pieredzējušais dānis Mortens Grēns.

Kā vēstīts, pirms tam turnīrā abas šīs izlases bija piekāpušās Latvijai.

Tikmēr spēlē Parīzē jau spēles trešajā minūtē vadībā izvirzījās mājinieki, kad mazākumā izcēlās Joans Ovitū. Tomēr otrās trešdaļas pirmajās četrās minūtēs šveiciešiem divus vārtus iemeta Vensāns Praplans un jau izvirzīja vadībā savu komandu.

Izlīdzinājumu 2:2 Francijai Stefāns da Kosta panāca 44.minūtē, bet pamatlaika izskaņā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – 54.minūtē Andress Ambīls panāca 3:2 šveiciešiem, bet divas ar pusi minūtes vēlāk mājiniekiem vārtus iemeta Antonī Rešs.

Arī šeit pēcspēles metienos tika gūti tikai vieni vārti, precīzam esot da Kostam.

Līdz ar to pēc trim kārtām A apakšgrupas līdere ar maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem trijās spēlēs ir Latvija, tai ar astoņiem punktiem seko Krievija, seši punkti ir ASV, bet četri punkti – Zviedrijai. Pa trim punktiem iekrājušas Slovākija un Vācija, divi punkti nu ir Dānijai, bet viens – Itālijai.

Savukārt B apakšgrupā līdere ar deviņiem punktiem ir Kanāda, kurai ar sešiem punktiem seko Šveice un Norvēģija, bet pa pieciem punktiem ir Francijai un Čehijai. Vēl Somija iekrājusi četrus punktus, bet lejasgalā Slovēnijai ir punkts, kamēr Baltkrievija piedzīvojusi trīs zaudējumus pamatlaikā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.