Francijas futbolistes iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

24/07/2022 10:16
Francijas futbolistes

Francijas futbolistes sestdien ar uzvaru pagarinājumā iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā, kur tiksies ar Vāciju. Francija pagarinājumā ar 1:0 izcīnīja uzvaru pār Nīderlandi.

Nīderlandes izlasē atpakaļ laukumā pēc saslimšanas ar Covid-19 bija komandas uzbrukuma motors Fifianne Mīdemā. Pamatlaika beigās daudz bīstamu momentu bija pie Nīderlandes vārtiem, taču bumba nelidoja Dafnes van Domselāras vārtos. Vai nu sitieni bija neprecīzi, vai lieliski darbojās vārtsardze.

Pēc pagarinājumā spēlētām desmit minūtēm Dominika Jansena savā soda laukumā nogāza Kadidiatū Dianī, kas ar VAR sistēmas palīdzību tika kvalificēts kā pārkāpums, un tiesnese norādīja uz 11 metru atzīmi. Soda sitienu realizēja Eva Perisē, raidot bumbu vārtu kreisajā stūrī. Van Domselāra gandrīz līdz bumbai aizsniedzās, tomēr sitiens bija gana spēcīgs un precīzs – 1:0 Francijas labā. Francijas pretiniece pusfinālā būs Vācija, bet Anglijas futbolistes pusfinālā tiksies ar Zviedriju.

Jau ziņots, ka trešdien Braitonā notikušajā mačā starp Angliju un Spāniju rezultāts pēc pamatlaika bija neizšķirts 1:1 (0:0), bet papildlaikā vārtus guva mājinieces, spēlē uzvarot ar 2:1. Ceturtdien Vācija divu kaimiņvalstu cīņā ar 2:0 (1:0) pārspēja Austriju, bet piektdien Zviedrija ar 1:0 izcīnīja uzvaru pār Beļģiju. Katras grupas divas labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā un turpināja cīņu par čempiones titulu. Fināls Vemblija stadionā Londonā notiks 31.jūlijā.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā 2017.gadā triumfēja Nīderlandes izlase, kas finālā ar 4:2 pārspēja Dānijas futbolistes. Tituliem bagātākā komanda ir Vācijas izlase, kas Eiropas sieviešu čempionātā uzvarējusi astoņas reizes. Divi tituli ir Norvēģijai, bet pa reizei triumfējušas Zviedrijas un Nīderlandes futbolistes. Eiropas čempionāts Anglijas stadionos norisināsies līdz 31.jūlijam.