Francijas futbolisti Nāciju līgas spēlē pārspēj Nīderlandi

10/09/2018 00:12
Francijas futbola izlase, Sportazinas.com

Pasaules kausa turētāja Francijas valstsvienība svētdien UEFA Nāciju līgas mačā ar 2:1 savā laukumā pārspēja Nīderlandes futbolistus.

Savā pirmajā mačā A līgā Francija nospēlēja neizšķirti ar Vāciju, bet šodien Parīzē uzņēma Nīderlandi. Mača rezultāts tika atklāts jau 14. minūtē, kad pēc Blēza Matuidī piespēs gar vārtiem bumbu tīklā raidīja Kilians Mbapē. Lai ar frančiem bija vēl vairākas iespējas gūt vārtus, pirmais puslaiks noslēdzās 1:0 viņiem par labu.

Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās un nedaudz vairāk bumbu pat kontrolēja Nīderlandes futbolisti. 67. minūtē tas arī nesa vēlamo rezultātu, kad pretuzbrukumā pēc centrējuma bumbu vārtos raidīja Raiens Bābels un panāca 1:1. Tomēr ilgi nebija nīderlandiešu prieki, jo jau mača 75. minūtē pēc Mendī centrējuma no kreisās malas Olivjē Žirū ar kāju raidīja bumbu vārtos un panāca 2:1 Francijas labā.

Pasaules kausa turētāji vadību vairs neizlaida un svinēja savu pirmo uzvaru jaunizveidotajā UEFA Nāciju līgā. Līdz ar šo panākumu, viņi izvirzījās A līgas 1. grupas līderpozīcijā.

Tikmēr B līgā otro uzvaru divos mačos izcīnīja Ukraina, kas savā laukumā ar 1:0 pārspēja Slovākiju. Vienīgos vārtus ar 11 metru soda sitienu guva Andrijs Jarmoļenko. Citā B līgas mačā Dānija savā mājās ar 2:0 uzveica spēcīgo Velsu. Abus vārtus guva “Tottenham” pussargs Kristians Eriksens.

Arī C līgā svētdien aizvadīti divi mači. Latvieša Andra Treimaņa tiesāto maču starp Kipru un Slovēniju ar 2:1 uzvarēja kiprieši, bet Bulgārija ar 1:0 pārspēja Norvēģiju.

Tikmēr D līgā , kur spēlē arī Latvija, Maķedonija ar 2:0 pārspēja Armēniju, savukārt Lihtenšteina mājās ar 2:0 uzveica Gibraltāru, izvirzoties otrajā pozīcijā 4. grupā.