Francijas prezidents Makrons 2024. gada olimpiādē Parīzē vēlas iesaistīt arī esportu

28/04/2022 22:26
Francijas prezidents Emanuels Makrons

Kā zināms, 2024. gada vasaras olimpisko spēļu mājvieta būs Francijas galvaspilsēta Parīze. Francijas prezidents Emanuels Makrons izteicies, ka vēlētos, lai par šī vērienīgā sporta notikuma sastāvdaļu kļūtu arī kāds no prestižākajiem esporta pasākumiem. Intervijā Francijas tehnoloģiju nozares portālam “The Big Whale”, Makrons atklāja, ka viņš vēlētos padarīt Franciju par videospēļu lielvalsti, aptverot gan spēļu izstrādes industriju, gan esportu.

“Visbeidzot es neaizmirstu esportu, vēl viena Francijas izcilības nozare ar tādiem pārstāvjiem kā “Team Vitality” (organizācija ir pārstāvēta ar savu komandu vairākās esporta disciplīnās, bet lielāko atpazīstamību guvusi “Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO) videospēlē) vai “Karmine Corp” (šī vienība ar labiem panākumiem pārstāv Franciju tādās videospēlēs, kā “League of Legends” (LoL), “Teamfight Tactics”, “TrackMania” un “Rocket League”),” izteicās Makrons. “Šajā sakarā mums ir vēsturiska iespēja – 2024. gada vasaras olimpiskās spēles. Mūsu ziņā ir izmantot šīs priekšrocības, lai izveidotu saikni starp abu pasauļu olimpiādēm, organizējot arī tā gada lielākos esporta pasākumus pasaulē: “CS:GO” “Major”, “LoL World Championship” un “Dota 2” turnīru “The International.”

2015. gadā Parīze uzņēma “LoL World Championship” grupu turnīru pirms 2019. gadā tā “Accor Arena” sarīkoja arī finālturnīru. Francijas galvaspilsēta līdz šim vēl nav uzņēmusi “CS:GO” “Major” vai “The International”, lai gan pilsētas populārākais futbola klubs “Paris Saint-Germain” (PSG) sadarbojas ar Ķīnas esporta organizāciju “LGD Gaming”, kas pārstāvot arī “PSG” zīmolu ir ieguvusi divas otrās vietas “The International” turnīrā 2018. un 2021. gadā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Dāvis Bertans
06/12/2022 07:27

Bertāns joprojām negūst trenera uzticību “Mavericks” negaidīti pārliecinošā uzvarā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvis Bertāns un Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 130:111 pārspēja Fīniksas “Suns”, tādējādi izcīnot otro uzvaru pēc kārtas. “Mavs” pārliecinošajam panākumam sāka pretī soļot spēles sākumā, jau pirmajā…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām