Francijas un Norvēģijas handbolistes cīnīsies par pasaules čempionāta zeltu

17/12/2021 23:41
Francijas sieviešu handbola izlase

Francijas un Norvēģijas sieviešu handbola izlases piektdien nodrošināja vietas Spānijā notiekošā pasaules čempionāta finālā. Francija pusfinālā ar rezultātu 23:22 (10:12) pārspēja Dāniju.

Vēl mača 40.minūtē francūzietes bija iedzinējos ar četru vārtu deficītu, tomēr otrā puslaika otrajā pusē atspēlējās un spraigā cīņā svinēja uzvaru. Uzvarētājām rezultatīvākā ar četriem gūtiem vārtiem bija Poleta Fopa, pretiniecēm piecreiz izcēlās Līne Haugsteda. Norvēģijas valstsvienība ar 27:21 (11:11) guva virsroku pār Spāniju. Norvēģietēm astoņus vārtus guva Nūra Merka un septiņreiz mājinieces sarūgtināja Kāri Bratseta Dāle. Spānietēm pieci precīzi metieni bija Aleksandrinei Karbalai Barbosai. Fināls norisināsies svētdien.

Norvēģija ir trīskārtēja pasaules čempione, bet Francijai ir par vienu zelta godalgu mazāk. Šīs abas izlases savus pēdējos titulus izcīnīja attiecīgi 2015. un 2017.gadā, bet aizpērn meistarsacīkstēs uzvarēja Nīderlande.