Franču futbolists par Superkausa tiesnesi: Viņa nebļauj, taču strīdus labāk neuzsākt

Stefānija Fraparta, sportazinas.com
Stefānija Fraparta | Foto: Sky Sports

Franču futbolists Pjērs Boubī medijam “The Athletic” paudis savu viedokli par gaidāmā UEFA Superkausa spēles tiesnesi Stefāniju Frapartu. Viņa būs pirmā tiesnese vēsturē, kura tiesās tik nozīmīgu vīriešu komandu maču.

Jau ziņots, ka Fraparta šovakar tiesās UEFA Superkausa dueli starp Anglijas premjerlīgas klubiem – “Liverpool” un Londonas “Chelsea”. Liverpūles vienība aizvadītajā sezonā triumfēja UEFA Čempionu līgā, bet “Chelsea” guva uzvaru UEFA Eiropas līgā.

35 gadus vecā tiesnese aizvadītajā mēnesī arī tiesāja Pasaules kausa finālspēli sievietēm, kurā cīnījās Nīderlandes un ASV komandas. Fraparta pirms tam tiesājusi arī Francijas spēcīgākā čempionāta vīriešu spēles.

“Viņa ir ļoti laba tiesnese,” atzina Boubī, kurš pārstāv Francijas pēc spēka otrās līgas klubu “Orleans”. “Francijā mēs sakām, ka tiesnesis ir paveicis labu darbu, ja viņš spēles laikā nav redzams. Tieši tāds ir Frapartas moto. Viņa ļoti labi kontrolē spēli, bet nebļauj. Viņa vienmēr izskaidro savus lēmumus, taču nestrīdas par tiem piecas minūtes.”

Fraparta jau kopš 13 gadu vecuma bija ieinteresēta futbola tiesāšanā, bet šobrīd viņa ir viena no labākajām sieviešu tiesnesēm pasaulē.

“Fraparta vienmēr liek tev pieņemt lēmumus, kādi tie ir. Nezinu, kādēļ tā ir, bet ar viņu labāk neielaisties strīdos,” turpināja Boubī. “Visās mūsu komandas spēlēs, kurās viņa ir tiesājusi, neesmu redzējis, ka viņai būtu psiholoģiskas problēmas. Šajā ziņā viņa ar vīriešiem ir vienā līmenī.”

“Spēlētāji neskrien lēnāk, tādēļ, ka tiesāju es,” iepriekš komentēja Fraparta. “Līdz ar to visiem ir jābūt vienādiem fiziskajiem parametriem.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par