Francūzietes ar graujošu uzvaru sāk PK izcīņu sievietēm (VIDEO)

08/06/2019 00:32

Piektdien Sieviešu Pasaules kausa izcīņā futbolā atklāšanas spēlē mājiniece Francija ar 4:0 (3:0) sagrāva Dienvidkorejas izlasi.

Jau mača devītajā minūtē Eženija Le Somere pēc teicamas Amandīne Anrī piespēles vārtu priekšā izvirzīja vadībā mājinieces. 35. minūtē Vendija Renarda pārsvaru dubultoja pārsvaru, kad pēc stūra sitiena raidīja bumbu vārtos.

Pirmā puslaika noslēgumā Renarda vēlreiz pēc stūra sitiena guva vārtus ar galvu un panāca graujošo 3:0. Otrā puslaika izskaņā Anrī ar skaistu sitienu no soda laukuma robežas panāca jau 4:0.

2019. gada Pasaules kauss sievietēm būs jau astotais Pasaules kausa sievietēm finālturnīrs. Tas norisināsies Francijā, laika posmā no 7. jūnija līdz 7. jūlijam.

Šī būs pirmā reize, kad Pasaules kausa sievietēm finālturnīru rīko Francija un trešo reizi tas notiks Eiropā. Finālturnīrā piedalīsies 24 izlases.

Jau ziņots, ka dāmu turnīrā paredzēts sadalīt 30 miljonus dolāru (26,8 miljoni eiro), kamēr vīriešiem 2018. gada Pasaules kausa izcīņā tika sadalīti 400 miljoni dolāru (357,2 miljoni eiro).

Ar to mierā nav Austrālijas Profesionālo futbolistu asociācija (PFA), kas pārstāv vīriešu un sieviešu futbolistus un futbolistes šajā valstī.

Tāpat Pasaules kausā sievietēm nespēlēs planētas labākā futboliste un aktuālā “Ballon d’Or” balvas saņēmēja sieviešu konkurencē, 23 gadus vecā norvēģiete, Ada Hegerberga. Viņas protests gan ir krietni radikālāks, taču arī viņa cenšas panākt sieviešu un vīriešu futbola vienlīdzību pasaulē.