Freibergs uguņo Čehijā, Ābolam uzvaras vārti Zviedrijā (VIDEO)

28/12/2018 23:10
Ralfs Freibergs, Sportazinas.com

Latviešu aizsargs Ralfs Freibergs šovakar izcēlās ar diviem precīziem metieniem, taču viņa un uzbrucēja Edgara Kuldas pārstāvētā Zlīnas ”Aukro Berani” piedzīvoja piekto zaudējumu pēdējos sešos mačos. Tikmēr Rodrigo Ābols guva uzvaras vārtus ”Orebro” panākumā Zviedrijas augstākās hokeja līgas (SHL) mačā.

Freiberga un Kuldas pārstāvētā ”Aukro Berani”, latviešu aizsargam gūstot divus vārtus, divreiz atspēlējās pret Karlovi Vari ”Enerigie”, tomēr pēcspēles metienu sērijā piedzīvoja zaudējumu ar 3:4 un cieta piekto neveiksmi pēdējos sešos mačos. Zlīnas komanda pēc pēdējā laikā piedzīvotajiem daudzajiem zaudējumiem noslīdējusi jau uz desmito vietu Čehijas Ekstralīgas kopvērtējumā.

Latvijas izlases aizsargs nepilnas četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām realizēja skaitlisko vairākumu un guva pirmos vārtus ”Aukro Berani” komandas labā (1:1). Savukārt otro reizi izlīdzinājumu viņš panāca vien divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, esot precīzs vienādos sastāvos un palīdzot viesiem izraut pagarinājumu – 3:3.

Freibergs laukumā pavadīja 26 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latviešu aizsargs gada noslēgumā izcēlies ar ļoti rezultatīvu sniegumu, jo iepriekšējā mačā pret Oskara Cibuļska un Māra Bičevska pārstāvēto Hradeckrāloves ”Mountfield” izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Kopumā 30 mačos Freibergs šosezon nopelnījis 17 (3+14) punktus.

Savukārt Kulda nospēlēja 13 minūtes un 21 sekundi, četras reizes apdraudot pretinieku vārtu drošību, bloķējot vienu sāncenšu metienu, kā arī izpildot divus spēka paņēmienus un iegūstot neitrālu lietderības koeficientu. Latviešu uzbrucējs izpildīja vienu pēcspēles metienu, taču viņš nerealizēja savu bullīti. Līdz šim aizvadītajās sezonas 30 spēlēs Kulda izcēlies ar astoņiem vārtu guvumiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Zviedrijas augstākās hokeja līgas mačā ar gūtiem vārtiem izcēlās Rodrigo Ābols, kurš vienai no turnīra pastarītēm ”Orebro” palīdzēja papildlaikā ar viesos 4:3 uzveikt septītajā pozīcijā esošo ”Brynas IF” un izcīnīt otro panākumu pēc kārtas. Orebro klubs Zviedrijas čempionāta kopvērtējumā ieņem vien 12. vietu 14 komandu konkurencē.

Latvijas izlases uzbrucējs 51 sekundi līdz pagarinājuma noslēgumam guva ”Orebro IF” uzvaras vārtus, izceļoties ar trešo precīzo metienu pēdējos divos mačos un desmito precīzo metienu kopumā šosezon.

Kopumā šajā mačā Ābols laukumā pavadīja 16 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, uzvarēja 36,36% iemetienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. 21 mačā 11 (10+1) punktus sakrājušais latviešu uzbrucējs ar desmit precīziem metieniem dala komandas labākā vārtu guvēja godu.

Tikmēr Vācijas spēcīgākajā čempionātā (DEL) Arvīda Reķa pārstāvētā Augsburgas ”Panther”, ielaižot pa diviem vārtiem otrajā un trešajā trešdaļā, mājās ar 2:5 cieta sakāvi pret Straubingas ”Tigers” un noslīdēja uz ceturto vietu Vācijas čempionāta kopvērtējumā.

Pieredzes bagātais aizsargs nospēlēja 15 minūtes un 55 sekundes, neizdarot nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķējot divus sāncenšu metienus un iegūstot negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon 30 mačos Reķis nopelnījis deviņus (1+8) punktus.

Tāpat neveiksmi piedzīvoja arī Vācijas čempionāta vājākā komanda Šveningeres ”Wild Wings”, kas, spēlējot bez Riharda Bukarta, ielaida divas ripas pēdējas trešdaļas otrajā daļā un savā laukumā ar 1:4 atzina piektajā pozīcijā esošās Ķelnes ”Haie” pārākumu.

Šosezon Latvijas izlases uzbrucējs devies laukumā 24 mačos, kuros izcēlies ar diviem vārtu guvumiem un atdevis piecas rezultatīvas piespēles partneriem.