Freibergs Čehijā debitē ar gūtiem vārtiem, Robertam Bukartam divas piespēles (VIDEO)

08/09/2017 21:49

Latvijas hokeja izlases aizsargs Ralfs Freibergs piektdien ar gūtiem vārtiem debitēja Čehijas hokeja čempionāta augstākajā līgā, kamēr Roberts Bukarts izdarīja divas rezultatīvas piespēles, abiem latviešiem palīdzot Zlīnas “Aukro Berani” komandai sezonu sākt ar panākumu.

Zlīnas komanda viesos pagarinājumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Vītkovices “Ridera” vienību, trešajam “Aukro Berani” latviešu spēlētājam Rihardam Bukartam, kurš arī debitēja čempionātā, paliekot tukšā.

Freiberga gols skatāms no 2:10.

Tikmēr vēl vienā spēlē Latvijas hokejistu Andra Džeriņa un Oskara Cibuļska pārstāvētā Hradeckrālovas “Mountfield” ar 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) zaudēja Libereces “Bīlī Tigrši” komandai.

Freibergs, kurš Zlīnas komandai pievienojās pirms šīs sezonas, 72 sekundes pirms pamatlaika beigām pēc Roberta Bukarta un Pavela Kubiša metieniem panāca izlīdzinājumu 1:1. Savukārt uzvaru “Aukro Berani” izrāva pagarinājuma otrajā minūtē, kad vairākumā pēc Roberta Bukarta un Martina Matējīčeka piespēlēm precīzs bija Davids Štjastnijs.

Freibergs šajā mačā spēlēja 20 minūtes un 11 sekundes, izdarot divus metienus, vienu sēka paņēmienu un nopelnot neitrālu lietderības rādītāju.

Vecākais no brāļiem Bukartiem – Roberts – nospēlēja 16 minūtes un 11 sekundes, divas reizes metot pa vārtiem, nopelnot divas soda minūtes un pozitīvu lietderību +1, kamēr viņa jaunākais brālis Rihards 15 minūtēs un 37 sekundēs, pa vārtiem meta pat sešas reizes, arī reizi uz divām minūtēm dodoties uz noraidīto soliņa, paliekot ar neitrālu lietderības rādītāju.

Roberts Bukarts Zlīnas klubā spēlē jau trešo sezonu, jo komandai viņš pievienojās 2015./2016.gada sezonas vidū, pēc tam kļūstot par kluba uzbrukuma līderi.

Vecākais no brāļiem Bukartiem iepriekšējā sezonā 54 mačos atzīmējās ar 21 vārtiem un 19 rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr viņa brālis Rihards iepriekšējās četras sezonas pavadīja Ziemeļamerikā, bet aizvadītajā sezonā viņš spēlēja Amerikas Hokeja līgas (AHL) un Austrumkrasta Hokeja līgas (ECHL) klubos.

Savukārt Freibergs iepriekšējo sezonu aizvadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas “Dinamo”, bet pirms tam arī spēlēja Ziemeļamerikā.

Džeriņš, kurš Čehijā sācis savu otro sezonu, kā arī šī turnīra debitants Cibuļskis, sezonu sāka ar neveiksmēm, “Mountfield” komandai katrā no periodiem ielaižot pa vienai ripai.

Protokolā atzīmējās tikai Cibuļskis, kurš nopelnīja divas soda minūtes, piedevām “Bīlī Tigrši” pārsvaru realizēja, panākot 2:0. Aizsargs spēlēja 18 minūtes un 29 sekundes, divas reizes metot pa vārtiem un spēli beidzot ar negatīvu liederību -1. Savukārt Džeriņš nospēlēja 18 minūtes un 50 sekundes, izdarot divus metienus, uzvarot deviņos no 17 iemetieniem, beigās paliekot ar negatīvu lietderību -1.