Freibergs: Čehijā hokejisti respektē to, ka cenšos ar viņiem runāt vietējā valodā

Ralfs Freibergs, Sportazinas.com
hokej.zlin.cz

Latviešu hokeja aizsargs Ralfs Freibergs, kurš aizvadīto sezonu pavadīja Čehijas komandā Zlīnas “PSG Berani”, izteicies, ka hokejisti Čehijā ļoti respektē to, ka ārzemnieki runā vietējā valodā.

Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase šonedēļ “Volvo” ledus hallē uzsākusi gatavošanos pasaules hokeja čempionātam. Treniņnometnē ir arī viens no vadošajiem izlases aizsargiem Freibergs.

“Trīs nedēļas nebiju slidojis un uzreiz pirmajā dienā sākām ar smagu treniņu. Nebija pat tāda kā, varētu teikt, “ieiešana treniņu procesā”, tādēļ sākumā bija grūti, bet tagad kājas jau ir pieradušas,” portālam “Sportazinas.com” atklāja Freibergs.

“Pēc sezonas vienu nedēļu paliku Čehijā, kur visu nokārtoju pirms došanās prom. Latvijā pirms treniņnometnes pavadīju divas nedēļas, bet tāda īsta pauze nebija, jo bija sakrājušies darbiņi, kas jāizdara un tāpēc īsti nesanāca atpūsties,” turpināja aizsargs.

Freibergs aizvadītajā regulārajā sezonā 52 mačos guva piecus vārtus un atdeva 19 rezultatīvas piespēles, kas viņam kopumā deva 24 punktus. Viņš bija sestais rezultatīvākais hokejists komandā, kā arī pārliecinoši rezultatīvākais aizsargs.

“Sezona bija laba, bet mazliet grūtāka nekā vienu iepriekš, jo sastāvā vairs nebija Roberts Bukarts. Kopā ar viņu pirms tam savācām daudz punktus un viens otru labi sapratām. Vajadzēja atrast ceļus, kā saspēlēties ar citiem komandas biedriem un beigu beigās šī sezona izvērtās labāka nekā iepriekšējā,” komentēja aizsargs.

Freibergs Čehijā spēlē kopš 2017. gada, bet kopumā šajā valstī augstākās līgas hokeja klubus pārstāv arī virkne citu latviešu spēlētāju.

“Mana un [Roberta] Bukarta sieva ir draudzenes, tā kā sanāca ik pa laikam satikties. Katru gadu mēģinām satikties arī ar [Oskaru] Cibuļski, bet kaut kā nav sanācis. Satikām arī [Gunti] Galviņu un kopumā ir patīkami, ka tik daudz latvieši spēlē Čehijā.”

“Esmu pieradis un arī izpratis čehu mentalitāti, kas nemaz daudz neatšķiras no mūsējās. Mācos arī valodu un mēģinu ģērbtuvēs runāt čehu valodā. Vietējie hokejisti to ļoti respektē. Kolektīvs ir draudzīgs un gan hokejisti, gan kaimiņi ir ļoti atsaucīgi, kuri vienmēr palīdzēs, ja būs nepieciešams. Lielāko daļu čehu valodas saprotu. Visu, ko treniņu procesā saka treneris, to saprotu un spēju gan atbildēt, gan arī kaut ko uzrakstīt čehu valodā. Ikdienā varu arī vienkāršā valodā sarunāties ar kaimiņiem,” sacīja Freibergs.

Hokejists arī ieskicēja komandas nākotni. “Mums nomainīsies treneris un ceru, ka viss saglabāsies iepriekšējās sliedēs. Sezona bija veiksmīga un ceru, ka tāda tā būs arī nākamgad. Vadība bija apmierināta ar manu sniegumu un domāju, ka nekas drastiski nemainīsies. Daudz sezonas manā karjerā aizvadītas, bet šo varētu likt augšgalā starp labākajām.”

Pagājušajā gadā Latvijas izlases pasaules čempionātā izkļuva no grupas, taču ceturtdaļfinālā sāpīgi zaudēja nākamajiem čempioniem zviedriem.

“Čempionātā ir maz spēles un tā ir kā loterija – var paveikties un var nepaveikties. Vārtsargs var noķert visas ripas un komanda var uzvarēt spēli. Pasaules čempionātus vienmēr ir grūti prognozēt un, bet ceru, ka veiksme būs mūsu pusē.”

“Pagājušajā nedēļā noskatījos atkārtojumu Latvijas un Zviedrijas mačam. Es to līdz šim nebiju redzējis un, skatoties, domāju par to, cik mēs tuvu bijām pusfinālam… Spēlējām ļoti labi un biju pārsteigts arī par savu sniegumu, paskatoties no malas. Arī citi mūsu hokejisti nospēlēja labi un domāju, ka aizvadījām labu spēli. Ja mums nedaudz paveiktos, mēs mierīgi būtu spēlējuši pusfinālā – varējām zviedrus uzvarēt! Komandas pasaules čempionātā var gan izšaut, gan arī nospēlēt negaidīti slikti. Vari daudz uzbrukt, bet negūt nevienus vārtus, tādēļ pasaules čempionātā ir jābūt veiksmes faktoram un tad jau viss var notikt,” noslēdza aizsargs.

Gatavojoties pasaules čempionātam, kas šogad notiks Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā un Košicē, Latvija aizvadīs sešas pārbaudes cīņas. Pirmie mači tiks aizvadīti 19. un 21. aprīlī izbraukumā pret Franciju.

Tālāk mūsu vīri 24. un 25. aprīlī “Arēna Rīga” cīnīsies ar spēcīgo Krievijas izlasi, bet pēdējās divas pārbaudes spēles Latvijas valstsvienībai aizvadīs 3. un 4. maijā izbraukumā pret Šveici.

Latvijas vīriešu hokeja izlase no 11. līdz 21. maijam Bratislavā aizvadīs grupu spēles, tiekoties ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas valstvienībām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par