Freibergs pelnījis līguma pagarinājumu

Ralfs Freibergs, sportazinas.com

Hokeja sezona Eiropā tikai tagad tā īsti sāk “uzņemt apgriezienus”, bet jau vairāki latviešu hokejisti sev pievērsuši uzmanību, un viens no tiem ir aizsargs Ralfs Freibergs. 26 gadus vecais Latvijas izlases spēlētājs šosezon pārstāv Čehijas Ekstralīgas klubu “Aukro Berani Zlin” un 18 mačos iekrājis deviņus punktus (2 + 7).

Freibergs ir pelnījis uzslavu par to, ka starpsezonā pameta Rīgas “Dinamo” un devās uz Čehiju. Ne tikai tādēļ, ka “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) demonstrē vāju sniegumu, ieņemot pēdējo vietu tabulā, bet galvenokārt tādēļ, ka spēlētājs izvēlējies spēlēt nedaudz zemākā līmenī, bet ar garantētu (lielu) spēles laiku un iespējām progresēt. Jau šobrīd Ralfs sakrājis vairāk punktu nekā pērn KHL visas sezonas laikā, kad 38 spēlēs gūti vieni vārti un izdarītas piecas rezultatīvas piespēles. Sezonas sākums liecina, ka, līdzīgi kā viņa komandas biedram Robertam Bukartam, arī Freibergam pirmais gads Zlīnā varētu būt ar plusa zīmi. Bukarts 2014. gada Čehijas čempioniem pievienojās 2015./2016. gada sezonas pirmajā pusē un jau īsā laikā kļuva par vienu no komandas vadošajiem spēlētājiem. Ja Freibergs turpinās būt tikpat rezultatīvs, tad sezonas laikā aizsargs varētu izpelnīties piedāvājumu pagarināt līgumu, jo esošais ir spēkā līdz 2018. gada pavasarim. Interesanti, ka vasarā hokejists Zlīnā nokļuva uz pārbaudes laiku, kuru sekmīgi izturēja.

Patlaban Freibergs ar deviņiem punktiem ir rezultatīvākais aizsargs komandā, bet starp visiem līgas aizsargiem viņš atrodas augstajā piektajā vietā. Tikmēr savā klubā rezultatīvāko spēlētāju sarakstā viņš ieņem 4. vietu.

Starp citu, kluba rezultatīvāko spēlētāju saraksta pirmajā vietā ir Freiberga tautietis Roberts Bukarts.

Liels ir arī Freiberga spēles laiks. Kā apgalvo Ralfs, vidēji mačā viņš uz ledus pavada aptuveni 22 minūtes, kas starp visiem līgas aizsargiem viņu ierindo pirmajā pieciniekā. Pēdējā mačā pret līgas debitantiem no Jihlavas Freibergs bija pirmajā aizsargu pārī, turklāt vienā maiņā kopā ar viņu spēlēja Roberts Bukarts. Abi daudz spēlē arī skaitliskajā vairākumā. Ralfs gan atzīst, ka nominālajam dalījumam pa maiņām nav lielas nozīmes, jo ir situācijas, kad vadošie aizsargi tiek ielikti, piemēram, trešajā aizsargu pārī. Katrai spēlei savs “zīmējums” jeb trenera uzstādījums, no kā izriet arī sastāva virknējumi.

Intervijas laikā hokejists atzīst, ka viss notiekošais laukumā un ap to viņu pilnībā apmierina, un, ja sekotu līguma pagarināšanas piedāvājums, spēlētājs, visticamāk, to apstiprinātu ar jaunu parakstu. “Esmu ļoti apmierināts gan ar organizāciju, gan ar līgu, kurā spēlēju. Viss ir augstā līmenī, un man nav par ko sūdzēties,” uzsver Freibergs.

Runājot par Freiberga atalgojumu Zlīnā, tas varētu būt līdzvērtīgs tam, ko hokejists saņēma pērn “Dinamo” rindās. Jāatzīst, ka Zlīna nav bagātākais Čehijas klubs, ņemot vērā, ka turīgāko klubu galvgalī ir Trīņeca, Libereca, Pilzene, agrāk arī Prāgas “Sparta”. “Finansiālā situācija klubā ir laba, algas mums nav aizkavējušās, un neesmu dzirdējis, ka Ekstralīgā būtu klubi, kuriem ir naudas grūtības. Ekonomiskā situācija valstī ir laba, šeit ir daudzas ražotnes, kas veicina attīstību, un no šāda skatpunkta čehi ir malači,” vērtē spēlētājs.

Freibergs Zlīnā ieradies ar savu auto no Latvijas, bet, iespējams, ka klubs arī tādu piešķirtu, ja būtu nepieciešamība. Aizsargs dzīvo vienā majā ar brāļiem Bukartiem, taču katram ir savs dzīvoklis. Jautāts, vai bieži sanāk tikties ar diviem citiem Čehijā spēlējošiem latviešiem Oskaru Cibuļski un Andri Džeriņu (pilsēta Hradec Kralov atrodas trīs stundu brauciena attālumā), aizsargs atbild, ka noorganizēt tikšanos neesot tik vienkārši. “Mums katram ir sava ģimene, un ieplānot tikšanos nesanāk. Treniņi, spēles, kalendārs jau ir saplānots. Pēc vienas no spēlēm aprunājos ar Cibuļski, bet Džeriņš tajā mačā nepiedalījās,” saka Freibergs.

Pēc 18 aizvadītiem mačiem Zlīna ar 25 punktiem tabulā atrodas astotajā vietā. No Pilzenes, kura atrodas līderos, Zlīna atpaliek par 12 punktiem. Pirmais trijnieks ir likumsakarīgs, jo, ja izslēgšanas spēlēs nebūs pārsteigumu, tad tieši šīs vienības cīnīsies par zeltu, ko apstiprina arī Ralfs. “Līgā ir labas komandas, un, ja man jānosauc, kura šajā brīdī ir spēcīgākā, es teiktu, ka Trīņeca. Šajā komandā aizsargi ļoti labi spēlē. Pilzenei ir laba viena maiņa un sastāvā vairāki bijušie KHL spēlētāji, savukārt vārtsargs ir Čehijas izlases kandidāts. Nesen spēlējām pret Brno, kuras rindās ir arī bijušie KHL spēlētāji. Tāpat jāuzteic Libereca, kurai ir labi panākumi Čempionu līgā. Sastāvs ir labs, un domāju, ka sezonas laikā klubs turnīra tabulā kāps uz augšu. Līgas līmenis ir augsts, un nevienā brīdī nevar atslābt,” norāda aizsargs.

Jāteic, ka Ralfam un arī Zlīnai sezonas turpinājums vieglas dienas nesola. Pēdējās četras vienības tabulā sakrājušas pa 20 punktiem, kas nozīmē, ka līdz astotajai vietai tās šķir divas uzvaras. Ja Zlīna piedzīvos divus zaudējumus, komanda tabulā var noslīdēt lejā, kur tagad atrodas Libereca. Aizvadītā sezona Zlīnai noslēdzās play-out turnīrā, kurā tika saglabāta vieta stiprāko sabiedrībā. Vērtējot Zlīnas izredzes, titula izcīnīšana Ralfa pārstāvētajai komandai ir pārāk smags un utopisks uzdevums, taču pusfināla sasniegšanu var uzskatīt par reāli izpildāmu mērķi.

 

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar