“Freiburg” vadītājs pretendēs uz Vācijas Futbola federācijas prezidenta amatu

Frics Kellers, sportazinas.com
Frics Kellers | Foto: Patrick Seeger / dpa / AFP) / Germany OUT

Vācijas futbola komandas “Freiburg” prezidents Frics Kellers izvirzīts kā viens no potenciālajiem kandidātiem uz Vācijas Futbola federācijas (DFB) vadītāja amatu.

Šim amatam Kelleru izvirzīja DFB izpētes komisija, kurai uzdots atrast nākamo federācijas vadītāju pēc Reinharda Grindela, kurš aprīlī iesniedza atlūgumu, jo viņš pats atzina, ka pieņēmis 6000 eiro vērtu pulksteni kā dāvanu no bijušā Ukrainas Futbola federācijas vadītāja.

Tikmēr DFB ceturtdien pavēstīja, ka 62 gadus vecais Kellers 21.augustā Berlīnē tiksies ar Vācijas futbola līgas (DFL) organizatoriem, lai sanāksmē pārspriestu viņa kandidatūru.

Veiksmīgu sarunu gadījumā Kelleram atliks sagaidīt 27.septembri, kad notiks DFB asambleja, kurā viņš varētu tikt apstiprināts jaunajā amatā.

“Kellers neapšaubāmi ir spilgta personība, kurai piemīt visas prasmes, lai vadītu DFB,” teica viens no federācijas pagaidu vadītājiem Rainers Kohs. “Viņam ir dekādēm gara pieredze profesionālajā, amatieru, sieviešu un arī jaunatnes futbolā, tāpat arī biznesa zināšanas, kas viņu padara par iespaidīgu kandidātu.”

Pēc Grindela atlūguma viņa vietu ieņēma Kohs un Reinhards Raubals, kuri arī ir komisijas biedri, kas patlaban meklē jauno vadītāju.

“Zinot, kādi pārbaudījumi turpmāk sagaida DFB, Kellers ir kandidāts, kurš atbilst vadītāja amatam,” atbalstu Kelleram izteica arī otrs pagaidu vadītājs Raubals.

Pats Kellers atzina, ka ievēlēšanas gadījumā, viņš pametīšot “Freiburg” prezidenta amatu, kas gan viņam nenāksies viegli, jo darbs šajā klubā viņam sagādājot prieku.

Tikmēr “Freiburg” konsultatīvā padome pavēstīja, ka Kellera došanās prom būs liels zaudējums klubam, tomēr viņa kandidatūra saņēma atbalstu arī no komandas.

DFB savā kongresā vēlējās prezentēt tika vienu kandidātu, tāpēc, lai atrastu piemērotāko pretendentu, palīdzība tika lūgta arī reģionālajām asociācijām, rekrutēšanas firmām, partneriem un citām ar futbolu saistītām organizācijām, kas palīdzēja izveidot piemērotāko profilu nākamā prezidenta meklēšanā.

Kā norādīja DFB, sarunās tika piesaukti arī citu kandidātu vārdi, tostarp federācijas amatpersonas Stefans Osnabrige un viceprezidents Ronijs Cimmermans, kā arī Pīters Peters un Kristiāns Zaiferts. Tomēr DFL lēma par labu Kelleram.

Kļūstot par DFB prezidentu, Kelleram nāksies staigāt pa šauru līniju, lai apmierinātu tūkstošiem amatieru, tai pat laikā veicinot profesionālā futbola izaugsmi vienā no lielākajām futbola nācijām pasaulē. Viņš būs atbildīgs par visām Vācijas futbola līgām, tāpat par 150 miljonus eiro vērto DFB akadēmiju, kā arī par Joahima Lēva trenēto nacionālo izlasi un tās spīdekļiem.

Vācija 2024.gadā uzņems Eiropas čempionāta finālturnīru, par kura veiksmīgu norisi vēl ir jāvienojas divām nozīmīgākajām futbola organizācijām – Eiropas Futbola federāciju asociācijai (UEFA) un Starptautiskajai futbola federācijai (FIFA).

Savukārt Grindels, pametot DFB prezidenta amatu, atkāpās no amata arī FIFA padomē, kurā bija tās biedrs, un šķīrās arī no UEFA viceprezidenta krēsla. Kellers gan automātiski nepārmantos šos amatus, jo DFB labprātāk redzētu viņu strādājam Vācijā, kur netrūks darāmā.

Tāpat no Kellera tiks sagaidīta stabilitātes ieviešana organizācijā, kuru pēdējo piecu gadu laikā, vadīs jau trešais prezidents. Grindela priekštecis Volfgangs Nīrsbahs no amata atkāpās 2015.gada novembrī, jo tika ierauts skandālā par 2006.gada Pasaules kausu, kurā rīkošanas tiesības tika piešķirtas tieši Vācijai.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par