Freimanis ar “double-double” kaldina “Ifaistos” uzvaru Grieķijas līgas “play-off” turnīra mačā

22/05/2019 23:35

Grieķijas čempionāts

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis trešdien guva 12 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kaldinādams Lemnosas “Ifaistos” komandas uzvaru Grieķijas čempionāta izslēgšanas turnīra otrajā spēlē.

“Ifaistos” ceturtdaļfināla otrajā mačā ar rezultātu 77:71 (30:13, 16:16, 18:23, 13:19) pārspēja “Peristeri” vienību, sērijā līdz divām uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Freimanis šajā mačā laukumā pavadīja 35 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no pieciem divpunktu metieniem, trīs no septiņiem tālmetieniem un savu vienīgo soda metienu.

Vēl latvieša kontā bija 12 atlēkušās bumbas, viena kļūda, viena pārtverta bumba, viena piezīme un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Džerijs Smits. Sērijas izšķirošā, trešā, spēle paredzēta sestdien.

Itālijas čempionāts

Latviešu basketbolista Ojāra Siliņa pārstāvētā Avelīno “Sidigas” komanda trešdien nonāca vienas uzvaras attālumā no Itālijas A sērijas izslēgšanas turnīra pusfināla.

“Sidigas” ceturtdaļfināla trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 69:62 (21:18, 18:11, 10:21, 20:12) pārspēja Itālijas čempioni Milānas “Olimpia”, sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-1.

Siliņš šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes, kuru laikā aizmeta garām divus tālmetienus, tādējādi punktus negūstot. Toties viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja vienu piezīmi.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Ariels Fillojs. Sērijas ceturtais mačs notiks piektdien Avelīno.

Milānas klubs regulārajā čempionātā bija pirmajā vietā, kamēr “Sidigas” ieņēma astoto pozīciju, kā pēdējā kvalificējoties izslēgšanas turnīram.

Vēl ceturtdaļfinālā Artūra Strautiņa pārstāvētā Triestes “Alma” ir iedzinējos ar 0-2 pret Kremonas “Vanoli”.