Freimanis izcīna Polijas kausu, Lomažs paliek bez kausa Francijā

16/02/2020 23:10

Polijas kausa izcīņa

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis svētdien kopā ar Vloclavekas “Anwil” komandu triumfēja Polijas kausa izcīņā.

“Anwil” finālā ar rezultātu 103:96 (28:28, 26:19, 21:24, 28:25) pārspēja Toruņas “Twarde Pierniki”.

Freimanis finālā spēlēja 21 minūti un 47 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem, gūdams piecus punktus.

Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, divas reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja vienu piezīmi.

Uzvarētājiem ar 27 punktiem izcēlās Šons Džounss.

Ceturtdien ceturtdaļfinālā Freimanis guva 19 punktus, bet “Anwil” ar 87:81 pārspēja Ļubļinas “Start”, kamēr sestdien pusfinālā viņam 13 punkti un uzvara 108:89 pār Radomas “Truck Hydro”.

Tikmēr Lietuvā, Karaļa Mindauga kausa izcīņā, Viļņas “Rytas” ar Uvi Helmani treneru kolektīvā finālā ar 60:80 atzina Kauņas “Žalgiris” pārākumu.

Francijas kausa izcīņa

Latviešu basketbolists Rihards Lomažs un Vilērbānas ASVEL komanda svētdien cieta zaudējumu Francijas kausa finālā.

ASVEL Disnejlendas parka esošajā Šesī ar rezultātu 69:77 (13:23, 23:17, 13:13, 20:24) piekāpās Dižonas JDA vienībai.

Lomažs laukumā pavadīja četras minūtes un 24 sekundes, kuru laikā pa groza nemeta un vienu reizi pārkāpa noteikumus.

ASVEL komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Džordans Teilors, bet pretiniekiem 20 punkti bija Rašīdam Saleimonam.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā Lomažs guva desmit punktus, bet Vilērbānas klubs ar 91:72 pieveica “Strasbourg”, kamēr pusfinālā viņam uz pusi mazāk punktu un uzvara 88:59 pār Levaluā-Perē “Metropolitans 92” komandu.

Lionas basketbolisti līdz šim vienīgo reizi Francija kausā uzvarējuši 2010.gadā.

Tikmēr Vienotajā līgā svētdien notika Visu zvaigžņu spēle, kurā Jānis Timma tomēr neizgāja laukumā, bet viņa pārstāvētā Pasaules komanda ar 164:162 pārspēja Krievijas zvaigznes. Par zvaigžņu spēles vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Aleksejs Šveds, kurš ir Timmas un Daira Bertāna komandas biedrs Maskavas apgabala “Himki” vienībā.