Freimanis pēc traumas izārstēšanas atgriežas ar produktīvu sniegumu Grieķijā

09/03/2019 23:38

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis sestdien atgriezās laukumā pēc traumas sadziedēšanas un guva 12 punktus Grieķijas čempionāta mačā.

Tikmēr Freimaņa pārstāvētā Lemnosas “Ifaistos” komanda savā laukumā ar rezultātu 77:73 (18:21, 19:10, 21:16, 19:26) pieveica “Peristeri” vienību.

Latvietis šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā iemeta vienu no trim divpunktu metieniem, trīs no sešiem trejačiem un vienu no diviem “sodiņiem”. Vēl viņa rēķinā piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Freimanis pēc izlašu pārtraukuma traumas dēļ nepiedalījās “Ifaistos” komandas spēlē pirms nedēļas, bet nu viņš ir atgriezies sastāvā. Savainojuma dēļ viņš nevarēja palīdzēt Latvijas valstsvienībai noslēdzošajās Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs.

Grieķijas čempionāta kopvērtējuma vadībā ar 17 uzvarām 17 spēlēs atrodas Atēnu “Panathinaikos Opap”, kam ar 16 panākumiem seko Jāņa Strēlnieka un Jāņa Timmas pārstāvētā Pirejas “Olympiakos” komanda. Savukārt Lemnosas “Ifaistos” ar desmit uzvarām 18 mačos atrodas setītajā vietā.

Savukārt Artūrs Strautiņš sestdien iemeta deviņus punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Triestes “Alma” gūt uzvaru Itālijas A sērijas mačā.

“Alma” savā laukumā ar rezultātu 105:68 (16:21, 30:8, 29:20, 30:19) sagrāva Pezāro “Victoria Libertas” basketbolistus.

Strautiņš šajā mačā nospēlēja 19 minūtes, kuru laikā viņš grozā raidīja divus no trim divpunktniekiem, vienīgo izmesto trejaci un abus “sodiņus”.

Vēl latvietis šajā duelī izcēlās ar septiņām atlēkušajām bumbām, vienu piezīmi un trim izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Huans Manuels Fernandess.

Itālijas A sērijas vadībā ar 17 uzvarām 20 spēlēs atrodas Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, Ojāra Siliņa pārstāvētā Avelīno “Sidigas” ar 12 panākumiem ir ceturtā, kamēr Triestes “Alma” ar 11 uzvarām 21 mačā ir septītajā vietā 16 komandu konkurencē.