Freimanis rezultatīvākais komandā, “Ifaistos” “play-off” sāk ar neveiksmi

18/05/2019 23:14

Grieķijas čempionāts

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis sestdien guva 16 punktus Grieķijas čempionāta izslēgšanas turnīra pirmajā mačā, taču viņa pārstāvētā Lemnosas “Ifaistos” komanda cieta zaudējumu.

“Ifaistos” ceturtdaļfināla pirmajā mačā ar 81:84 (18:18, 25:29, 25:14, 13:23) piekāpās “Peristeri” vienībai, sērijā līdz divām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Freimanis šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no trim divpunktu metieniem un visus četrus tālmetienus. Vēl latvieša kontā sešas atlēkušās bumbas, trīs kļūdas, viens bloķēts metiens, četras piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums.

Latvijas basketbolists bija savas komandas rezultatīvākais spēlētājs.

Sērijas nākamā spēle notiks 22.maijā.

Regulārajā sezonā “Peristeri” bija otrajā vietā, bet “Ifaistos” – septītajā.

Iepriekš jau vēstīts, ka savainojuma dēļ šosezon vairs nespēlēs Jānis Strēlnieks, bet viņa pārstāvētajai Pirejas “Olympaikos” pēc punktu atņemšanas Grieķijas čempionātā izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā būtu jātiekas ar savu niknāko sāncensi Atēnu “Panathinaikos Opap”. Tomēr šie klubi sezonas laikā aizvada karstasinīgus strīdus, un “Olympiakos” atsakās spēlēt pret šo komandu, turklāt vienu spēli tā jau boikotējusi. Vēl viena šāda gadījuma rezultātā tā tiks izslēgta no Grieķijas augstākās līgas. Tiesa, Pirejas vienība paudusi apņēmību spēlēt Adrijas līgā.

“Olympiakos” – “Panathinaikos Opap” sērijā pirmais mačs iecerēts pirmdien

Itālijas čempionāts

Tikmēr cits latviešu basketbolists Ojārs Siliņš sestdien iemeta deviņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Avelīno “Sidigas” ar uzvaru sāka Itālijas A sērijas izslēgšanas turnīru.

“Sidigas” ceturtdaļfināla pirmajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 82:74 (13:20, 26:13, 20:19, 23:22) uzvarēja Itālijas čempioni Milānas “Olimpia”, sērijā līdz trim uzvarām panākot 1-0.

Siliņš šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes, kuru laikā grozā raidīja trīs no septiņiem trīspunktu metieniem, bet vienīgais divpunktnieks lidoja grozam secen. Latvieša kontā arī trīs atlēkušās bumbas, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Avelīno komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Kaifers Saikss.

Sērijas nākamais mačs notiks pirmdien Milānā.

Milānas klubs regulārajā čempionātā bija pirmajā vietā, kamēr “Sidigas” ieņēma astoto pozīciju, kā pēdējā kvalificējoties izslēgšanas turnīram.

Savukārt svētdien ceturtdaļfināla sēriju uzsāks Artūra Strautiņa pārstāvētā Triestes “Alma”, kas spēkosies ar Kremonas “Vanoli”.

Francijas čempionāts

Vēl cits latviešu basketbolists Aigars Šķēle ar pieticīgu spēles laiku un zaudējumu sestdien noslēdza sezonu Francijas augstākajā līgā.

Šķēles pārstāvētā Antibas “Sharks” vienība savā laukumā ar rezultātu 60:83 (10:28, 20:18, 18:16, 12:21) atzina “Monaco” vienības pārākuma.

Latvietis sezonu noslēdza ar laukumā pavadītām septiņām minūtēm, kuru laikā viņš pie punktiem netika, jo abi viņa tālmetieni lidoja grozam secen. Šajā spēlē viņa rēķinā arī divas atlēkušās bumbas.

Antibas komanda ar septiņām uzvarām 34 spēlēs sezonu noslēdza pēdējā vietā 18 vienību konkurencē, no tuvākajiem konkurentiem atpaliekot par divu panākumu tiesu.

“Sharks” vienība pēc šādas sezonas zaudējusi vietu Francijas augstākajā līgā.

Pašlaik 26 gadus vecais Šķēle uz Franciju pārcēlās pagājušajā vasarā, ar Antibas klubu parakstot līgumu uz vienu gadu. Iepriekšējos divus gadus viņš spēlēja “Ventspilī”. Aizvadītajā sezonā Šķēle bija viens no galvenajiem stūrakmeņiem, kāpēc komanda Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālā ar 4-2 pieveica “VEF Rīga”, turklāt viņš tika atzīts arī par sērijas vērtīgāko spēlētāju.

Antibas vienība iepriekšējā sezonā regulārajā čempionātā ieņēma 16.vietu. Šī komanda par Francijas čempioni kronēta trīs reizes, bet pēdējais tituls tika izcīnīts tālajā 1995.gadā.