Freimanis rezultatīvākais, “Stelmet Enea” iekļūst Polijas kausa pusfinālā

11/02/2021 21:32
Rolands Freimanis

Latvijas basketbolisti Rolands Freimanis un Jānis Bērziņš ceturtdien guva attiecīgi 22 un 13 punktus un palīdzēja Zelonas Guras “Stelmet Enea” komandai iekļūt Polijas kausa pusfinālā, kur viņu pretinieki būs Ostrovas Velkopolskas “Arged BMSlam Stal”, kas ceturtdien pieveica Mārtiņa Laksas pārstāvēto Ļubļinas “Start”.

Freimaņa un Bērziņa pārstāvētā vienība Ļubļinā ar 90:68 (17:17, 26:13, 24:22, 23:16) pārspēja Gdiņas “Asseco Arka”. Freimanis spēlēja 24 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā realizēja piecus no astoņiem divpunktu metieniem un četrus no astoņiem tālmetieniem. Viņa rēķinā arī divas rezultatīvas piespēles, viena pārķerta bumba un četras piezīmes, kā arī efektivitātes koeficients 18.

Bērziņš šajā duelī laukumā devās pamatsastāvā un spēlēja 25 minūtes un astoņas sekundes, grozā raidot trīs no septiņiem divpunktu metieniem, vienīgo “trejaci” un visus četrus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra divas bumbas, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un iekrāja efektivitātes koeficientu 21, kas bija otrs labākais rezultāts komandā, kamēr Freimanis šajā rādītājā bija trešais. Tāpat Bērziņam labākais +/- rādītājs mačā 24.

Pusfinālā Zelonas Guras basketbolisti tiksies ar Ostrovas Velkopolskas “Arged BMSlam Stal”, kas ceturtdien ar 80:73 (12:17, 26:17, 22:22, 20:17) pārspēja Mārtiņa Laksas pārstāvēto Ļubļinas “Start”. Laksa spēlēja 28 minūtes un 50 sekundes, grozā raidot divus no pieciem divpunktu un divus no trim trīspunktu metieniem, kā arī abus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra divas bumbas, vienreiz kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes pretiniekiem un iekrāja komandā otru labāko efektivitātes koeficientu 13, kā arī dalītu sliktāko +/- rādītāju mačā -12. Rezultatīvākais mājinieku komandā ar 16 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Devins Sīrsijs, bet uzvarētāju labā tikpat atlēkušās bumbas un 18 gūti punkti Krisam Smitam.

Otra pusfināla dalībnieki Ļubļinā noskaidrosies piektdien. Pusfināli notiks sestdien.