Freimanis un Bērziņš izcīna Polijas kausu, pie trofejas tiek arī Šmita pārstāvētā “Barcelona”

14/02/2021 20:20
Stelmet Enea

Polija

Latvijas basketbolisti Jānis Bērziņš un Rolands Freimanis svētdien Zelonas Guras “Stelmet Enea” vienības rindās tika kronēti par Polijas kausa čempioniem. “Stelmet Enea” Ļubļinā ar 86:73 (24:16, 24:15, 16:20, 22:22) uzvarēja Stargardas “PGE Spojnia”.

Freimanis laukumā nospēlēja 35 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā guva 20 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un reizi rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja divus no trim divpunktu un četrus no deviņiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja visus četrus “sodiņus”. Viņš arī pa reizei pārtvēra bumbu un bloķēja metienu, pieļāva trīs kļūdas, nopelnīja trīs personīgās piezīmes un pretiniekus izprovocēja uz trim noteikumu pārkāpumiem.

Freimanis spēli noslēdza ar 19 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrs labākais sniegums komandā. Basketbolists ar 20 gūtiem punktiem bija otrs rezultatīvākais uzvarētāju rindās. Tikmēr Bērziņš laukumā pavadīja 35 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā izcēlās ar sešiem punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm. Basketbolists grozā raidīja divus no sešiem divpunktu metieniem, visi trīs tālmetieni bija neprecīzi, taču divos soda metienos kļūdas netika pieļautas. Viņš arī divreiz pārtvēra bumbu, nopelnīja trīs personīgās piezīmes, tikpat reizes pretiniekus izprovocēja uz pārkāpumu un nopelnīja desmit efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākais ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm Zelonas Guras komandā bija Gabriels Lundbergs, kurš pēc kausa svinību noslēguma dosies uz Maskavas CSKA. Stargardas vienībā Beilī Stīls atzīmējās ar 16 punktiem un desmit bumbām zem groziem.

Zelonas Guras komanda pēdējo reizi Polijas kausā uzvaru svinēja 2017.gadā. Svētdien komandai Polijas kausu izdevās izcīnīt trešo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Pērn Polijas kausā uzvaru svinēja Vloclavekas “Anwil”, kuras rindās spēlēja arī Freimanis. Tituliem bagātākā komanda Polijas kausā ir Vroclavas “Slask”, kas izcīnījusi 14 trofejas.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien Madridē otro reizi karjerā kopā ar “Barcelona” vienību izcīnīja uzvaru Karaļa kausa finālā. “Barcelona” viesos ar 88:73 (20:11, 32:20, 17:19, 19:23) uzvarēja Madrides “Real”.

Šmits laukumā pavadīja 21 minūti un 57 sekundes, kuru laikā guva 13 punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un reizi rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja trīs no pieciem divpunktu un divus no trim trīspunktu metieniem, kā arī realizēja vienīgo soda metienu, būdams otrs rezultatīvākais spēlētājs komandā. Šmits arī reizi pārtvēra bumbu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi un spēli noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju +10.

Rezultatīvākais Barselonas komandā ar 20 punktiem bija Korijs Higinss, bet Madrides vienībā 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Edijam Tavaresam. Vēl 15 punktus guva Alberto Abalde. Pēc pirmā puslaika “Barcelona” bija vadībā ar 52:31, bet atlikušajās 20 minūtēs mājinieki nespēja atspēlēt iepriekš zaudēto.

Jau ziņots, ka “Barcelona” Madridē pusfinālā pārspēja Vitorijas “TD Systems Baskonia” ar 77:68 (15:12, 23:15, 26:20, 13:21). Šmits šajā spēlē guva divus punktus, bet Artūrs Kurucs laukumā neizgāja. Abas vienības pagājušajā sezonā savā starpā tikās Spānijas čempionāta finālā. Karaļa kausā piedalās komandas, kas pēc puses no ACB regulārā čempionāta ieņēma vietas pirmajā astoņniekā.

Pērn Malagā notikušajā turnīrā uzvarēja “Real”, kas finālā ar rezultātu 95:68 uzveica vietējo “Unicaja” komandu. “Real” ar 28 uzvarām ir turnīra titulētākā komanda, bet “Barcelona” izcīnījusi par diviem tituliem mazāk. Iepriekšējo reizi kāda cita komanda uzvarēja 2009.gadā, kad prestižo trofeju ieguva “Baskonia”. Aizpērn Šmits kļuva par pirmo latvieti, kurš kopā ar savu komandu triumfējis Karaļa kausa izcīņā. Šogad turnīrs notiek “WiZink Center” arēnā, kur mājas spēles aizvada Madrides komandas “Real” un “Movistar Estudiantes”.

Vācija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs svētdien Vācijas bundeslīgas spēlē guva desmit punktus, bet ar to nebija gana, lai palīdzētu “Gottingen” komandai izcīnīt uzvaru. “Gottingen” mājās ar 81:109 (16:26, 20:22, 29:30, 16:31) piekāpās Krailsheimas “Merlins”.

Lomažs laukumā pavadīja 22 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā guva desmit punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un trīsreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja divus no pieciem divpunktu un vienu no četriem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja visus trīs “sodiņus”.

Basketbolists arī reizi pārtvēra bumbu, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja piecas personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz diviem noteikumu pārkāpumiem un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -10. Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 22 punktiem bija Lūks Nelsons, bet otrā laukuma pusē Bogdanam Radosavlievičam 28 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Getingenas komanda ar sešām uzvarām 19 spēlēs bundeslīgā ieņem 12.vietu. Lomažs “Gottingen” rindas papildināja pēc līgumsaistību pārtraukšanas ar Eirolīgā spēlējošo Francijas klubu Vilērbānas ASVEL.

Itālija

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš svētdien Itālijas A sērijas spēlē guva 12 punktus, bet viņa komandas biedrs Ingus Jakovičs izcēlās ar diviem punktiem, abiem nespējot glābt Varēzes “Openjobmetis” no zaudējuma. “Openjobmetis” mājās ar 67:79 (26:19, 12:20, 8:22, 21:18) piekāpās Boloņas “Fortitudo”, piedzīvojot jau otro neveiksmi pēc kārtas.

Strautiņš laukumā pavadīja 28 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā guva 12 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un reizi rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja trīs no septiņiem tālmetieniem, bet abi divpunktu metieni bija neprecīzi. Tāpat viņš realizēja trīs no četriem “sodiņiem”.

Basketbolists arī reizi pārtvēra bumbu, pieļāva četras kļūdas, nopelnīja divas personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz sešiem noteikumu pārkāpumiem un spēli noslēdz ar +/- rādītāju -1. Strautiņš bija savas komandas otrais rezultatīvākais spēlētājs. Viņa komandas biedrs Jakovičs šajā mačā nospēlēja 16 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā iekrāja divus punktus un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Jakovičs grozā raidīja vienīgo divpunktu metienu, bet visi trīs “trejači” bija neprecīzi. Basketbolists arī nopelnīja četras personīgās piezīmes un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -12.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Adrians Banks, bet Varēzes komandā 19 punkti un astoņas atlēkušās bumbas veterāna Luiza Skolas rēķinā. A sērijas turnīru turpina 15 komandas, kas Covid-19 pandēmijas dēļ aizvadījušas atšķirīgu spēļu skaitu. Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz” komanda ar deviņām uzvarām 18 spēlēs ierindojas septītajā vietā, bet “Openjobmetis” ar pieciem panākumiem ierindojas pēdējā jeb 15.pozīcijā.