Freimanis un Bērziņš katrs pārsniedz 10 punktu robežu Vienotās līgas mačā

22/03/2021 21:32
Rolands Freimanis

Latvijas basketbolisti Rolands Freimanis un Jānis Bērziņš pirmdien guva attiecīgi 13 un 11 punktus Vienotās līgas spēlē, bet neglāba Zelonas Guras “Stelmet Enea” komandu no zaudējuma. Polijas klubs savā laukumā ar rezultātu 70:89 (8:30, 22:27, 18:11, 22:21) piekāpās parādu māktajai Maskavas apgabala “Khimki” komandai, kuras pieteikumā nebija Jāņa Timmas.

Freimanis pirmdien spēlēja 28 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā realizēja piecus no 11 divpunktu metieniem un vienu no pieciem tālmetieniem. Viņa kontā bija arī septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, viena kļūda, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 14 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija labākais rādītājs komandā.

Tikmēr Bērziņš 20 minūtēs un 53 sekundēs grozā raidīja četrus no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem, bet netrāpīja savu vienīgo “sodiņu”. Tāpat viņš izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva piecas kļūdas, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie 11 efektivitātes koeficienta punktiem. Laukuma saimniekiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Edams Smits, bet pretiniekiem par punktu vairāk guva Ēriks Makolums.

Savukārt Jānis Kaufmanis guva piecus punktus mačā, kurā Roberta Štelmahera vadītā Tallinas “Kalev”/”Cramo” mājās ar rezultātu 72:94 (28:26, 20:20, 15:21, 9:27) zaudēja Maskavas CSKA vienībai, kurai savainojuma dēļ nevar palīdzēt Jānis Strēlnieks. Kaufmanis laukumā pavadīja astoņas minūtes un 17 sekundes, grozā raidot pa vienam izmestajam divpunktu metienam un tālmetienam. Latviešu basketbolista rēķinā arī viena atlēkusī bumba, divas kļūdas, divas piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un četri efektivitātes koeficienta punkti. Talliniešiem 21 punktu guva Markuss Kīns, kamēr maskaviešiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Tornike Šengelija.

CSKA ar 14 uzvarām 19 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu, “Enea Zastal” ar 13 panākumiem 23 cīņās ir sestā, “Khimki” ar deviņām uzvarām 18 dueļos atrodas pozīciju zemāk, bet “Kalev”/”Cramo” uzvarējusi sešos no 20 mačiem, kas dod desmito vietu. Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.