Freimanis un Bērziņš kopā salādē 39 punktus pret Štelmahera klubu

16/03/2021 23:54
Rolands Freimanis

Vienotā līga

Latvijas basketbolists Rolands Freimanis otrdien guva 22 punktus un Jānis Bērziņš pievienoja 17 punktus, taču ar to nebija pietiekami, lai Zelonas Guras “Enea Zastal” komanda savā laukumā svinētu uzvaru Vienotās līgas spēlē pār Jāņa Kaufmaņa pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo”. Polijas klubs savā laukumā ar rezultātu 88:95 (23:28, 22:28, 24:18, 19:21) piekāpās Roberta Štemahera un Akseļa Vairoga vadītajai un Kaufmaņa pārstāvētajai Tallinas “Kalev”/”Kramo”.

Freimanis šajā spēlē laukumā pavadīja 34 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā grozā raidīja piecus no deviņiem divpunktu metieniem, divus no pieciem “trejačiem” un visus sešus soda metienus. Viņa kontā arī deviņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, divas kļūdas, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi un komandā labākais efektivitātes koeficients 26.

Tikmēr Bērziņš, kurš maču sāka pamatsastāvā, 28 minūtēs un 11 sekundēs realizēja piecus no sešiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un četrus no pieciem “sodiņiem”. Tāpat latvietis izcīnīja četras atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvu piespēlēja, vienreiz pārķēra bumbu, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un iekrāja efektivitātes koeficientu 19.

Tikmēr Kaufmanis Tallinas komandas rindās spēli sāka pamatsastāvā un 17 minūtēs un 51 sekundē guva trīs punktus, realizējot vienu no trim tālmetieniem, bet garām grozam raidot trīs tālmetienus. Tāpat latvietis izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvu piespēlēja, trīsreiz kļūdījās, pa reizei pārkāpa noteikumus un izprovocēja piezīmi pretiniekam, kā arī  iekrāja efektivitātes koeficientu viens.

Zelona Guras komanda ar 13 uzvarām 22 spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu, bet “Kalev”/”Cramo” ar astoņiem panākumiem 19 spēlēs ierindojas demsitajā vietā. Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Francija

Latvijas basketbolists Mārtiņš Meiers otrdien Francijas spēcīgākajā līgā Šalonas pie Sonas “Elan” komandas sastāvā guva 14 punktus uzvarā savā laukumā. “Elan” mājās ar 80:68 (20:21, 26:16, 17:8, 17:23) pārspēja līgas pastarīti “Boulazac”.

Meiers cīņu sāka pamatsastāvā un laukumā pavadīja 17 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā grozā raidīja četrus no pieciem divpunktu metieniem un sešus no astoņiem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pa reizei kļūdījās un pārtvēra bumbu, kā arī sakrāja četras personiskās piezīmes, izprovocēja piecus pārkāpumus un spēli beidza ar komandā otru labāko lietderības koeficientu 16.

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 15 punktiem bija Mailss Hesens, bet otrā laukuma pusē 20 punktus iemeta un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Džons Flauerss. “Elan” komanda ar piecām uzvarām 13 spēlēs Francijas čempionātā ieņem 13.vietu 18 klubu konkurencē. Basketbolists Francijas klubam pievienojās februāra vidū. Sezonu viņš sāka Kazahstānas komandā “Astana”.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits otrdien guva 12 punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, palīdzēdams “Barcelona” izcīnīt uzvaru savā laukumā. “Barcelona” mājās ar 79:55 (23:13, 17:19, 20:19, 19:4) uzvarēja Malagas “Unicaja”.

Šmits sāka spēli pamatsastāvā un 20 minūtēs un 15 sekundēs laukumā guva 12 punktus, grozā raidot visus trīs divpunktu metienus un divus no trim tālmetieniem. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, vienreiz pārķēra bumbu, nopelnīja trīs personiskās piezīmes un otru labāko lietderības koeficientu komandā 12.

Šmits bija otrs rezultatīvākais spēlētājs Barselonas vienībā, bet Brendons Deivīss ar 15 punktiem un piecām atlekušajām bumbām bija rezultatīvākais spēlētājs, kamēr Malagas klubā 11 punktus guva Dīons Tompsons.

Šmita pārstāvētā “Barcelona” ar 21 uzvaru 24 spēlēs ieņem otro vietu, pozīciju zemāk ar 19 panākumiem 25 mačos ir Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” vienība, kamēr Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas “Joventut” ar 14 uzvarām 24 dueļos ir septītā. Astoņi panākumi 23 mačos ir 13.pozīcijā esošajai Rinalda Mālmaņa pārstāvētajai komandai Mursijas UCAM.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.