Strautiņš ar fantastisku sniegumu “spridzina” Itālijā

01/11/2020 22:09

Itālija

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš svētdien ar 26 punktiem laboja savu personīgo rezultativitātes rekordu Itālijas A sērijā, taču ar to nepietika, lai Varēzes “Openjobmetis” komanda svinētu uzvaru.

Strautiņa un Inga Jakoviča pārstāvētā Varēzes vienība viesos ar rezultātu 82:104 (18:36, 14:31, 26:17, 24:20) atzina Sasāri “Banco di Sardegna” pārākumu.

Strautiņš šajā mačā laukumā pavadīja 38 minūtes un vienu sekundi, grozā raidot trīs no pieciem divpunktu metieniem, piecus no desmit tālmetieniem un piecus no sešiem soda metieniem.

Viņš arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, piecreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra divas bumbas, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un iekrāja 29 efektivitātes koeficienta punktus.

Iepriekšējais rekords Strautiņam bija 18 punkti, šo robežu sasniedzot trīs reizes. Viņš svētdien laboja rekordus arī realizētajos un izmestajos tālmetienos, rezultatīvajās piespēlēs, nospēlētajās minūtēs un efektivitātes koeficienta punktos.

Jakovičs spēlēja 19 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no pieciem tālmetieniem un netrāpīja divus divpunktu metienus. Viņa kontā bija arī viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Par Strautiņu šajā mačā rezultatīvāks bija tikai viņa komandas biedrs Luiss Skola, kurš guva 33 punktus.

Tikmēr Jāņa Blūma pārstāvētajā Redžo di Emīlijas komandā konstatēts Covid-19 uzliesmojums. Pozitīvi Covid-19 testi bijuši 11 basketbolistiem, tajā skaitā Blūmam, kā arī komandas fizioterapeitam.

Šī iemesla dēļ Redžo di Emīlijas komanda svētdien neaizvadīja spēli pret Trevīzo “De’ Longhi”.

Tāpat Covid-19 klātbūtne konstatēta Kantu “Acqua S.Bernardo” vienībā, tādējādi šajā nedēļas nogalē laukumā nedevās arī Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz”.

Redžo di Emīlijas komanda ar trīs uzvarām piecās spēlēs ir sestā, bet Triestes un Varēzes vienības guvušas divus panākumus piecās un sešās cīņās, kas tām dod attiecīgi devīto un 13.vietu. A sērijā šosezon spēlē 16 komandas.

VTB Vienotā līga

Latvijas basketbolisti Rolands Freimanis un Jānis Strēlnieks svētdien guva attiecīgi 17 un desmit punktus Vienotās līgas spēlēs, palīdzēdami savām komandām svinēt uzvaras.

Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Zelonas Guras “Stelmet” savā laukumā ar rezultātu 87:75 (24:13, 24:28, 16:11, 25:23) uzveica Minskas “Tsmoki”, kuru pārstāv Klāvs Čavars un Toms Leimanis, bet treneru kolektīvā strādā Edmunds Valeiko.

Freimanis laukumā pavadīja 21 minūti un 54 sekundes, kuru laikā grozā raidīja četrus no sešiem divpunktu metieniem un trīs no pieciem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, tika pie trim piezīmēm, izprovocēja trīs pārkāpumus un iekrāja sešus efektivitātes koeficienta punktus.

Tikmēr Bērziņš nebija pieteikts šai spēlei.

Leimanis spēlēja septiņas minūtes un divas sekundes, šajā laikā realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem, bet netrāpot abus “trejačus”. Viņš paguva arī izcīnīt divas bumbas zem groziem, trīsreiz rezultatīvi piespēlēt, pieļaut vienu kļūdu un tikt pie trim efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Čavars nospēlēja 20 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem “sodiņiem”, bet nerealizēja visus trīs divpunktu metienus. Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pieļāva trīs kļūdas, bloķēja divus metienus, vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes, efektivitātes koeficienta rādītāja paliekot uz nulles.

Savukārt Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA savā laukumā ar rezultātu 109:60 (24:12, 31:22, 20:13, 34:13) sagrāva Krasnojarskas “Enisey”.

Strēlnieks spēlēja 17 minūtes un 44 sekundes, grozā raidot abus divpunktu metienus un abus tālmetienus. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja vienu metienu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un tika pie 14 efektivitātes koeficienta punktiem.

Turpretī smagu sakāvi cieta Mārtiņa Meiera un Ojāra Siliņa pārstāvētā “Astana”, kas izbraukumā ar 52:85 (14:27, 13:11, 6:23, 19:24) atzina Sanktpēterburgas “Zenit” pārākumu.

Meiers laukumā pavadītajās 19 minūtes un 40 sekundēs guva astoņus punktus, realizējot divus no sešiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, piecas piezīmes un tikpat izprovocētu pārkāpumu, kā arī astoņi efektivitātes koeficienta punkti.

Siliņš septiņu minūšu un 39 sekunžu laikā izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu bumbu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un tika pie vienas efektivitātes koeficienta punkta.

No svētdien spēlējušajām latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir CSKA, kas ar četrām uzvarām piecās spēlēs ir ceturtā. “Tsmoki” ar vienu uzvaru trīs spēlēs ir devītā, bet “Astana” un “Stelmet” ar vienu panākumu piecās cīņās ieņem desmito un 11.pozīciju.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien guva četrus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā, pieliekot roku “Barcelona” komandas uzvarā.

Barselonas komanda savā laukumā ar 81:74 (19:20, 22:12, 21:20, 19:22) pārspēja Tenerifes “Iberostar”.

Šmits maču sāka “Barcelona” starta pieciniekā, laukumā pavadot 16 minūtes un 52 sekundes. Viņš izpildīja divus divpunktu metienus, abiem sasniedzot savu mērķi.

Tāpat latviešu basketbolists izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, divas reizes pārkāpa noteikumus un iekrāja deviņus efektivitātes koeficienta punktus.

“Barcelona” komandā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Alekss Abriness, bet pretiniekiem 19 punkti bija Giorgi Šermadini kontā.

Tikmēr Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “TD Systems Baskonia” viesos ar rezultātu 75:71 (21:23, 13:12, 19:13, 22:23) uzvarēja Grankanārijas “Herbalife”.

Arī Kurucs bija savas komandas pamatpieciniekā, taču laukumā viņš bija tikai trīs minūtes un 52 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar divām piezīmēm un vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu.

“Baskonia” komandā ar 17 punktiem izcēlās Zorans Dragičs, bet pretiniekiem 19 punkti un sešas rezultatīvas piespēles bija Endrū Albisī kontā.

Svētdien savainojuma dēļ ārpus pieteikuma palika Artūrs Žagars, kura pārstāvētā Badalonas “Joventut” mājās ar 97:70 (26:15, 25:18, 23:20, 23:18) guva virsroku pār Madrides “Movistar Estudiantes”. Savukārt Rinalda Mālmaņa pārstāvētajai Mursijas UCAM komandai nākamā spēle paredzēta trešdien.

Komandas Covid-19 dēļ ACB ir aizvadījušas dažādu spēļu skaitu. Barselonas vienība ar sešām uzvarām astoņās spēlēs ir trešā, Vitorijas un Badalonas vienības guvušas sešus panākumus deviņās cīņās, kas tām dod attiecīgi ceturto un piekto vietu, bet Mursijas basketbolisti ar četrām uzvarām septiņos dueļos ir desmitie.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.