“Fulham” pretinieku laukumā apspēlē Lesteras “City”

01/12/2020 10:21
Lesteras

Anglijas premjerlīgas klubs Londonas “Fulham” pirmdien pakāpās virs izkrišanas zonas no līgas, ar 2:1 svinot negaidītu uzvaru Lesterā pret “City”, savukārt Vesthemas “United” tagad ieņem piekto vietu pēc dramatiskas uzvaras ar 2:1 pret sezonas sākuma pārsteigumu Birmingemas “Aston Villa”.

Skota Pārkera vadītā Londonas komanda līgā šosezon uzvarēja tikai otro reizi, pateicoties Ademolas Lukmena 30.minūtē gūtajiem vārtiem un astoņas minūtes vēlāk Ivana Kavaleiru izpildītajam 11 metru soda sitienam.

“Fulham” bija izšķērdējusi trīs no četriem iepriekšējiem soda sitieniem, taču Kavaleiru nekļūdījās.

86.minūtē Lesteras kluba labā vārtus guva Hārvijs Bārnss, taču “Fulham” noturējās un turnīra tabulā tagad ir vienu punktu virs apakšējā trijnieka, kas sezonas beigās atstās līgu.

“Kavaleiru pagājušajā nedēļā kļūdījās sitienā. Es neesmu “Twitter” vai “Instagram”, bet varu tikai iedomāties, kas tur tika teikts,” Pārkers teica par Kavaleiru neseno soda sitienu mačā pret Liverpūles “Everton”.

“Es viņam vaicāju: “Vai esi gatavs uzņemties vēl vienu, ja mēs to dabūsim?” Viņš paskatījās uz mani ar nāvi acīs un teica: “Es esmu gatavs”,” par iepriekš notikušo sarunu ar futbolistu saka Pārkers.

Tas bija emocionāls panākums komandai, Lukmenam svinot savu vārtu guvumu ar viena no Senegālas futbola izlases kādreizējās zvaigznes Papas Bubas Diopa krekla izrādīšanu. Nedēļas nogalē “Fulham” bijušais pussargs mira 42 gadu vecumā. Viņš komandu pārstāvēja no 2004. līdz 2007.gadam.

“Tas bija lēmums, ko mēs klubā pieņēmām, un spēlētāji labprāt to realizēja. Zaudēt dzīvību tādā vecumā ir traģiski,” sacīja Pārkers.

Lesteras klubs palaida garām iespēju izvirzīties otrajā vietā līgā, tā vietā pēc otrā pēc kārtas zaudējuma līgā paliekot ceturtajam un par trim punktiem atpaliekot no līderes Totenhemas “Hotspur”.

Otrā pirmdienas mačā “London Stadium” Vesthemas “United” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas pēc tam, kad “Aston Villa” uzbrucējs Olijs Votkinss 74.minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu, trāpot pa pārliktni, bet mača kompensācijas laika otrajā minūtē vārtu guvumu viņam neieskaitīja pēc videoatkārtojuma noskatīšanās, kas liecināja, ka uzbrucējs bijis aizmugures stāvoklī.

Jau otrajā minūtē Vesthemas klubs izvirzījās vadībā, kad Andželo Ogbonna pie tālā staba ar galvu raidīja bumbu vārtos.

“Aston Villa” 25.minūtē panāca izlīdzinājumu ar Džeka Grīliša raidījumu, bet mājinieki uzvaras vārtus iesita 46.minūtē, izceļoties Džerodam Bovenam no tikko laukumā nākušā Mohameda Benrahmas piespēles.

Pēc desmit spēļu kārtām pa 21 punktam ir “Hotspur” un “Liverpool”, bet Londonas “Chelsea” ar 19 punktiem ir trešā. Lesteras “City” ar 18 punktiem ieņem ceturto pozīciju, tālāk ar 17 punktiem seko Vesthemas “United”, “Southampton” un Vulverhemptonas “Wanderers”.