Furkads: Krievu biatlonistu vietā man būtu kauns

Martēns Furkads, Sportazinas.com
foto: alchetron.com

Asus vārdus dopinga skandālā iesaistītajiem krievu biatlonistiem Aleksandram Loginovam un Irinai Starihai veltījis vadošais Francijas biatlonists Martēns Furkads, vēsta “ARD”.

Pieckārtējais olimpiskais čempions izteicās šādi: “Es jau iepriekš teicu, ko domāju par Loginovu un Starihu. Nebaidos viņus saukt vārdos. Viņi zina, ko es par viņiem domāju.”

“Nosaukto krievu biatlonistu vietā man būtu kauns, taču izskatās, ka viņus pašreizējā situācija pilnībā apmierina,” iebilda titulētais Furkads.

Kā zināms, tad ceturtdien Austrijas prokuratūra uzsāka izmeklēšanu pret Krievijas biatlona izlasi sakarā ar iespējamo dopinga lietošanu. Austrijas policija vakardien ieradās Krievijas izlases nometnē, izjautājot sportistus.

Starp apsūdzētajiem ir arī 2014.gada Soču olimpisko spēļu čempions stafetē Antons Šipuļins, Jevgēņijs Garaničevs un jau minētais Aleksandrs Loginovs.

Tiek ziņots, ka sākta izmeklēšana pret pieciem biatlonistiem un pieciem komandas darbiniekiem. Kā norādījusi Krievijas Biatlona savienība, ka apsūdzības vērstas pret treneri Aleksandru Kasperoviču, kā arī biatlonistiem Šipuļinu, Garaničevu, Loginovu, Irinu Starihu un Alekseju Volkovu.

Sportisti krievu medijos gan uzsvēruši savu nevainību.

Pagājušā gada pasaules čempionātā Krievija guva zeltu un bronzu stafetēs, bet individuāli pie godalgām neviens sportists netika. Šipuļins un Volkovs bija daļa no vīriešu stafetes komandas, kas guva zeltu, kā arī Šipuļins un Loginovs palīdzēja iegūt bronzu jauktajā stafetē.

Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) ceturtdien paziņojusi, ka ir informēta par notiekošo un kontaktējas ar varasiestādēm. Tā gan pagaidām nav diskvalificējusi Krievijas biatlonistus no šonedēļ gaidāmajām Pasaules kausa sacensībām.

Šis ir kārtējais dopinga skandāls, kas skāris Krievijas sportu. Saistībā ar 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm Krievijā tika atklāta valsts atbalstīta dopinga sistēma.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par