Futbola aģenta nogalināšana var būt saistīta ar viņa profesionālo darbību

14/04/2021 18:24

Futbola aģenta Romāna Bezzubova nogalināšana varētu būt pasūtījuma slepkavība, kas saistīta ar cietušā profesionālo darbību, pieļauj izmeklētāji, vienlaikus uzsverot, ka Valsts policija (VP) izmeklē arī citas versijas.

Neminot cietušā identitāti, VP priekšnieks Armands Ruks trešdienas pēcpusdienā žurnālistiem pastāstīja, ka plašāk policijas izvirzīto versiju skaitu un saturu neatklāšot, taču tiek pārbaudītas versijas par pasūtījuma slepkavību un cietušā profesionālo darbību.

Ruks atklāja, ka slepkavībā varētu būt iesaistītas vismaz trīs personas, kuras uz Bezzubovu raidīja lodes no automātiskā ieroča, vīrieti no sākuma smagi ievainojot, taču viņš spēja turpināt ceļu, radot sadursmi ar noziedznieku automašīnu. Pēcāk Bezzubovs gāja bojā.

Policijas priekšnieks norādīja, ka ap plkst.7.50 tika saņemta informācija par slepkavību, bet jau plkst.8.03 izsludināta policijas koordinēta darbība, proti, rajona bloķēšana, noziedznieku pārtveršanā iesaistot visus Rīgas reģiona policijas darbiniekus. “Visā Latvijas teritorijā pašlaik darbojas tūkstošiem VP darbinieku – daudzi tika izsaukti arī no atvaļinājuma,” sacīja VP priekšnieks, uzsverot, ka pie slepkavības izmeklēšanas strādā labākie kriminālistikas eksperti ar policijas rīcībā esošajiem lietiskajiem pierādījumiem.

Ruks uzsvēra, ka pašlaik jau ir nopratināti liecinieki, kā arī no iedzīvotājiem saņemts liels video apjoms no videoreģistratoriem. Viņš atklāja, ka tiek strādāts arī pie versijas, ka slepkavas nav bijuši vietējie Latvijas iedzīvotāji, bet gan ārzemnieki. Tā gan nav vienīgā versija. Ruks apliecināja, ka šī slepkavība nav saistīta ar pagājušajā nedēļā izdarīto noziegumu, kad Stopiņu pusē maskoti vīrieši uzbrukumā izmantoja asaru gāzi un nolaupīja lielu naudas summu.

Ruks izteicās, ka viņu uztrauc slepkavības metode, proti, izmantojot automātisko ieroci, turklāt lielā mērā riska zonā bija arī cilvēki, kuri varēja nejauši pagadīties slepkavu ceļā. Viņš uzsvēra, ka Latvijā ir jāveicina tāda droša vide, kurā slepkavām uzdarboties nebūtu ērti no nozieguma pastrādāšanas perspektīvas.

Viņš sacīja, ka videonovērošanas tīkls varētu būt viena no efektīvākajām preventīvām metodēm, kas ļaus atklāt noziegumu daudz operatīvāk. Ruks uzsvēra, ka slepkavība tika izdarīta iedzīvotājiem bīstamā veidā, kas arī rada satraukumu. “Šāda veida noziegumu kontekstā sadarbojamies arī ar Krievijas dienestiem,” uzsvēra Ruks. Ruks plašāk nekomentēja, vai uzbrucēju izmantotā automašīna “BMW X5” ir tas pats spēkrats, kas nesen nozagts Limbažu novadā. Slepkavības izmeklēšanā tiekot pārbaudīta visa pieejamā informācija, tostarp par auto, kas izsludināti meklēšanā.

Savukārt Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) cer uz Valsts policiju un citiem dienestiem, ka šodien Rīgā notikusī futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība, tāpat kā citas slepkavības, tuvākajā laikā tiks atklātas. “Šis ir virsuzdevums,” žurnālistiem sacīja politiķis.

Ģirģens uzskata, ka daudz paveicis iekšlietu jomas sakārtošanā un iekšējās drošības stiprināšanā, taču viņš aicina valdību iekšējo drošību noteikt par “top prioritāti”, jo iekšlietu dienestiem ir nepieciešami materiāltehniskie resursi un apmācība. Vairākām pēdējām skaļajām slepkavībām līdz šim nav zināmi rezultāti, piemēram, nav ziņots, ka būtu atklātas juristu Mārtiņa Bunkus un Pāvela Rebenoka slepkavības. Ģirģena skatījumā, neskatoties uz atsevišķiem incidentiem, Latvija kopumā ir droša valsts.

Ministrs informēja, ka šodien pastrādātā slepkavība tiek rūpīgi izmeklēta, visi iekšlietu dienesti “reaģējuši profesionālā līmenī” un veikuši standarta procedūras. “Nešaubos, ka slepkavība tiek izmeklēta ar nepieciešamo intensitāti,” uzsvēra ministrs.

Jau ziņots, ka uzbrukums Bezzubovam notika trešdienas rītā Purvciemā brīdī, kad viņš vēlējās izbraukt uz Gunāra Astras ielu. Uzbrucēji pārvietojušies ar melnas krāsas “BMW X5” markas automašīnu ar tonētiem aizmugurējiem stikliem. Automašīnai ir bojāts labais sāns. Mašīnai, iespējams, var būt mainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, tajā skaitā arī Krievijas federācijas numurzīmes, norādīja Valsts policijā.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā videonovērošanas kameru ierakstā redzams, ka uzbrukums norisinājies aptuveni 20 sekundes. Brīdī, kad Bezzubova “Volkswagen Touareg” no sānielas vēlējās nokļūt uz Gunāra Astras ielu, ceļu viņam nobloķējis minētais “BMW X5”. No uzbrucēju auto raidīti šāvieni un Bezzubovs centies “BMW X5” taranēt no sāniem. Pēc tam abas automašīnas aizbraukušas no kameru redzamības lauka.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 13:07

“Celtics” piedzīvo murgu – sezona beigusies vienam no līderiem

Vienam no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” vadošajiem spēlētājiem Džeilenam Braunam traumas dēļ sezona ir beigusies. Uzbrucējam konstatēts kreisās rokas plaukstas locītavas saišu plīsums. Šonedēļ basketbolistam tiks veikta…