Futbola federācija infrastruktūras attīstības projektiem atvēl desmit miljonus

16/09/2020 12:14

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde ir vienojusies par Latvijas futbola infrastruktūras attīstības virzieniem periodam no 2021. līdz 2024.gadam, šajā laika posmā dažādiem projektiem atvēlot teju desmit miljonus eiro, vēsta LFF.

LFF valde par Latvijas futbola infrastruktūras attīstības virzieniem periodam no 2021. līdz 2024.gadam vienojās otrdien. Pašreizējie aprēķini dažādos infrastruktūras attīstības projektos nākamajos četros gados paredz ieguldīt teju 10 000 000 eiro.

Projektu realizēšanai izmantojot pieejamo Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) “HatTrick” programmas un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) finansējumu, kā arī ieplānoto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu, infrastruktūras attīstības plānā minētajam periodam iekļautas slēgto futbola haļļu, sintētiskā seguma futbola laukumu, dabīgo zālienu futbola laukumu un futbola stadionu pilnveidošanas programmas.

Tāpat paredzēts realizēt futbola infrastruktūras inventāra atbalsta programmu, nacionālās izlases stadiona pilnveidošanu, kā arī mācību un treniņu centra “Staicele” sakārtošanu, ja tiks pieņemts lēmums par bāzes tālāku attīstīšanu.

Atsevišķs finansējums minētajā periodā paredzēts projektam “LFF Futbola māja”, radot mūsdienīgu un paliekošu Latvijas futbola administratīvo centru, kurā ne tikai bāzēt LFF biroju, bet arī nodrošināt kvalitatīvus mācību apstākļus jauniešiem, treneriem un tiesnešiem.

“Infrastruktūras attīstības virzienu noteikšana nākamajiem četriem gadiem ir svarīga, lai tiktu nodrošināts plānveidīgs darbs dažādo infrastruktūras segmentu uzlabošanā ar skaidri noteiktām prioritātēm. Tas mums ļauj laicīgi apzināt pašvaldību, klubu un citu iesaistīto pušu gatavību piedalīties konkrētu projektu realizēšanā, lai pieejamais starptautiskais un vietējais finansējums tiktu izmantots maksimāli efektīvi,” skaidro LFF prezidents Vadims Ļašenko.

“Atsevišķi vēlos izcelt to, ka ir rasta iespēja realizēt projektu “LFF Futbola māja”, kas jau daudzu gadu garumā bijis plaši apspriests temats. Šobrīd varam lepoties ar reālu plānu, lai pārskatāmā nākotnē arī Latvijas futbols – gluži kā daudzās citās attīstītās futbola valstīs – varētu lepoties ar modernu futbola administratīvo centru, kurā koncentrēt spēkus gan futbola norišu pārraudzīšanā un organizēšanā, gan futbolā iesaistīto apmācīšanā un izglītošanā.”

Turpinot darbu pie LFF komiteju sastāva komplektēšanas, valde iepazinās ar attiecīgo komiteju priekšsēdētāju piedāvājumu un apstiprināja Denisu Sarafaņuku, Imantu Bleideli un Jevgeņiju Mihaļkovu kā Sieviešu futbola komitejas locekļus, vienu pozīciju atstājot vakantu, kā arī Māri Verpakovski, Ģirtu Mihelsonu, Aināru Dakšu un Egīlu Trušēli kā Sacensību komitejas locekļus. Tāpat Infrastruktūras pagaidu komitejas priekšsēdētāja amatā apstiprināts Māris Peilāns.

Visbeidzot, LFF valde, turpinot iepriekš uzsākto LFF statūtu un biedru revīzijas procesu, šim mērķim izveidotās darba grupas sastāvā iekļāvusi Matīsu Šķiņķi, Artūru Saļņikovu, Mārtiņu Ozolu, Olafu Pulku, Arturu Gaidelu un Viktoriju Mihaļčuku.

Nākamā LFF valdes sēde paredzēta 13.oktobrī.

LFF

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…