Futbola klubs “Liepāja”: Mums nav skaidra RFS pozīcija atteikties turpināt spēli svētdien

Mārtiņš Ķigurs
Mārtiņš Ķigurs | Foto: "Liepāja"

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas klubam “Liepāja” nav skaidra pozīcija kategoriski atteikties 22.kārtas spēli turpināt svētdien, ziņo Kurzemes klubs.

Jau ziņots, ka sestdien, Liepājas pilsētai piedzīvojot elektrības pārrāvumu, spēles 67.minūtē tika pārtraukta “Liepājas” un RFS spēle. Pirmo reizi mačs tika apturēts 55.minūtē, bet pēc atgriešanās laukumā Mārtiņš Ķigurs izvirzīja liepājniekus vadībā – 1:0.

Liepājas klubs norāda, ka jau spēles gaitā vairākas reizes bija ievērojami elektrības pārrāvumi, ko apstiprināju arī spēles translācijas nodrošinātāji, kas šādos apstākļos nebija droši par iespēju kvalitatīvi nodrošināt spēles pārraidi.

“Pēc otrās reizes, kad vienā no stadiona daļām izslēdzās apgaismojums, bija skaidrs, ka sestdienas vakarā spēli nebūs iespējams turpināt. Šeit arī jāatzīmē, ka neviens Latvijas stadions šobrīd nav kāda kluba īpašums. Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sacensību orgkomiteja abiem klubiem piedāvāja atlikušo spēles daļu aizvadīt svētdien. Mēs atbalstījām šādu piedāvājumu, RFS – ne. RFS savu pozīciju skaidroja ar faktu, ka 21.oktobrī plkst.20 klubam ir jāaizvada spēles Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, bet arī mēs esam tādā pašā situācijā, pie tam “Liepājai” spēle jāaizvada viesos Jūrmalā plkst.14,” raksta Liepājas klubs.

Liepājnieki atzīmē, ka spēles laikā izveidojās ārkārtas situācija, ko tas kā klubs nekādi nevarēja paredzēt un ietekmēt. Elektrības pārrāvumi notikuši visā pilsētā.

“Pasaules futbola prakse šādos gadījumos ierasti paredz spēles atlikušā laika aizvadīšanu dienu vēlāk, tāpēc mums nav skaidra RFS pozīcija kategoriski atteikties turpināt spēli svētdien un jau sestdienas vakarā pamest Liepāju,” turpina “Liepāja”.

Tāpat vēju pilsētas kluba vērš uzmanību uz to, ka pusei Latvijas futbola virslīgas klubu stadionos nemaz nav iespējams aizvadīt spēles pie mākslīgā apgaismojuma.

“Attiecīgi šādā situācijā sanāk, ka klubs, kas to var nodrošināt, savā veidā uzņemas risku. Tāpat jāpiebilst, ka šī bija viena no tām spēlēm, ko virslīga kā organizācija vēlējās aizvadīt vakarā, ņemot vērā kalendāru un citu klubu iespējas šajā jautājumā,” raksta “Liepāja”.

“Liepājas” klubs uzsver, ka labākie ir jānoskaidro futbola laukumā, nevis kabinetos. “Ceram uz LFF attiecīgo struktūru lēmumu, kas ļaus pēc iespējas ātrāk noskaidrot šīs spēles uzvarētāju godīgā un sportiskā ceļā futbola laukumā,” ziņo liepājnieki.

“Liepāja” mājas spēles aizvada stadionā “Daugava”, kas atrodas Liepājas Olimpiskā centra paspārnē.

“Liepāja” ar 29 punktiem 21 spēlē turnīra tabulā ieņem piekto vietu un tai trīs punkti nepieciešami cīņā par pirmo četrinieku, bet RFS ar 51 punktu ir otrā un tai uzvara vajadzīga, lai turpinātu pakaļdzīšanos līderei “Riga”, kas šobrīd aizvadījusi par maču vairāk un atrodas deviņu punktu attālumā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par