Futbola virslīga: “Liepāja”/ “Mogo” grauj valmieriešus; “Ventspils” pārspēj “Jelgavu”

29/07/2018 20:05
Liepāja Mogo, Sportazinas.com

“Liepāja”/”Mogo” komanda svētdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā ar rezultātu 6:2 (4:1) sagrāva “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību, kamēr “Ventspils” viesos ar 3:0 (2:0) pārspēja “Jelgavu”.

Liepājā notikušajā duelī mājiniekiem ar “hat-trick” izcēlās Ģirts Karlsons, divi vārti Jāņa Ikaunieka kontā, bet viens – senegālietim Sejdinam Keitā.

Laukuma saimnieki jau spēles pirmajā minūtē nonāca iedzinējos, kad precīzs pēc individuāla reida bija Alvis Jaunzems. Tiesa, jau desmit minūtes vēlāk Keitā panāca izlīdzinājumu, bet puslaika turpinājumā precīzi sita Karlsons un divreiz arī Ikaunieks.

Mača 54.minūtē valmieriešu jaunieguvums, zviedru futbolists Rikardo Pēšons-Grejs vienus vārtus atguva, turklāt trīs minūtes vēlāk par rupju pārkāpumu pret pretinieku tika noraidīts mājinieku pussargs Vladimirs Kamešs. Nonākuši mazākumā, “Liepāja”/”Mogo” futbolisti vadības grožus neatdeva. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 minūtes, Karslons pēc pretinieku kļūdas pretuzbrukumā panāca 5:2, bet kompensācijas laikā viņš ar galvu ieraidīja sesto bumbu Valmieras vienības vārtos.

Liepājniekiem šis bija pirmais mačs pēc Eirokausiem, kur UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 2:4 nācās piekāpties Zviedrijas klubam Gēteborgas “Hacken”. Liepājas komandas rindas nupat papildinājis uzbrucējs Ēriks Punculs, kurš pārnācis no “Riga” vienības, jo nespēja izkarot vietu tās sastāvā.

Tikmēr valmierieši joprojām ir pirmās uzvaras gaidās, jo vienīgos divus šosezon iegūtos punktus dabūjusi par neizšķirtiem.

Jelgavā notikušajā duelī jau pirmā puslaika pirmajā daļā spēlē bija jāiesaistās mājinieku vārtsargam Vladislavam Kurakinam. Ja pāris epizodēs viņš glāba “Jelgavu” no vārtu zaudējuma, tad 31.minūtē ventspilnieki lika viņam kapitulēt, pēc vairākiem neatlaidīgiem uzbrukumiem portugālim Pedru Mendešam panākot 1:0.

Piecas minūtes vēlāk krievu uzbrucējs Vasīlijs Pavlovs lieliski nospēlēja “Jelgavas” vārtu priekšā, ieraidīdams atlēkušo bumbu tīklā un dubultodams viesu pārsvaru. Turpinājumā pāris labas izdevības bija “Jelgavas” futbolistam Markam Kurtišam, taču rezultāts palika nemainīgs.

Otrajā puslaikā “Jelgavai” bija vēl daži momenti pie “Ventspils” vārtiem, taču mājinieki paši nerealizēja savas iespējas, kā arī teicami nospēlēja “Ventspils” vārtsargs Maksims Uvarenko. Punktu viesu uzvarai pielika nigēriešu uzbrucējs Adeleki Akinjemi, kurš kompensācijas laikā bija precīzs no vārtu priekšas.

“Jelgava” jūnijā par galveno treneri apstiprināja bijušo Latvijas izlases stūrmani Marianu Paharu. Tiesa, komandas rezultāti kopš tā laika nav pārāk uzlabojušies, jo piecās spēlēs gūtas divas uzvaras pār pastarītēm “Metta”/”Latvijas Universitāte” un “Valmiera Glass”/ViA. Tāpat zaudējums tika ciests arī Latvijas kausa astotdaļfinālā pret “Metta”/LU.

“Ventspils” šonedēļ savā laukumā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmajā mačā ar 0:1 piekāpās slavenajam Francijas klubam Bordo “Girondons”. Atbildes spēle gaidāma nākamajā ceturtdienā izbraukumā.

Pirmajā kārtā ventspilnieki pārliecinoši pārspēja albāņu klubu Ģirokastras “Luftetari”, turklāt pēdējos mačos apgriezienus uzņēmis ventspilnieku nigēriešu uzbrucējs Adeleke Akinjemi, kurš iepriekšējos četros mačos pamanījies izcelties ar deviņiem vārtu guvumiem. Ar 12 vārtiem viņš ir arī virslīgas labākais snaiperis.

Virslīgas 16.kārtas izspēle noslēgsies pirmdien, kad iepriekšējo divu gadu Latvijas čempioni Jūrmalas “Spartaks” uzņems “Metta”/LU, bet galvaspilsētas derbijā “Riga” uzņems turnīra līderi RFS, kas guvusi jau astoņas uzvaras pēc kārtas.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 37 punktiem 14 spēlēs ir RFS, tai ar 31 punktu seko “Ventspils”, pa 28 punktiem guvušas “Liepāja”/”Mogo” un “Riga” komandas, 26 punkti ir Jūrmalas “Spartakam”, 14 punktus iekrājusi “Jelgava”, četri punkti ir “Metta”/LU vienībai, bet divi – “Valmiera Glass”/ViA futbolistiem.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Pirms šīs sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraidīs virslīgas mačus, kā arī katrā centrālajā kārtas mačā būs studija.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas “Spartaks” otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” vienību, kamēr trešā palika “Riga”.

Virslīgas turnīra tabula,
*Vieta, komanda, spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti.

1. RFS 14 12 1 1 36:10 37
2. Ventspils 16 9 4 3 31:16 31
3. FK Liepaja 14 8 4 2 33:18 28
4. Riga FC 14 9 1 4 19:9 28
5. Spartaks 15 8 2 5 26:15 26
6. Jelgava 16 4 2 10 13:26 14
7. Metta/LU 15 0 4 11 9:29 4
8. Valmiera 16 0 2 14 14:58 2